פוסטים שהוצאתי בסלונה

Posting headline

 

 
אובמה מנוע מלהתלכלך בבוץ המזרח תיכוני, כך גם מנהיגי האיחוד האירופי, וזה מתמיה, משום שהאירופים כבר נזללים על ידי איסלם מבית… עדין יושבים מנהיגי העולם החופשי בארוחות חגיגיות לדון בסדר היום של המזרח התיכון ואין זה מפליא שאינם מוצאים אסטרטגיה שתאפשר לוחמה אפקטיבית מול האנרכיה וצבאות הגרילה.

07/09/2014

 

  

המזרח התיכון גועש ורוגש תחת כ- 20,000 טרוריסטים רצחניים על טנדרים, הפורצים  גבולות מדינות באזור תוך סיפוח וכיבוש עיראק ואזורים ניכרים ברחבי סוריה, כשעיניהם נשואות לשליטה בכל הסהר הפורה. ארגון דאעש שואפים ליצור חליפות  שסיגנוןן החיים בה מקורו במאה ה6 לספירה. איסלם המשתית משטר השריעה על כל המזרח התיכון ואם אפשר גם מעבר לו.(סנוניות ראשונות כבר כבר פוגעות בריבונתה של גרמניה)  בישראל יש תאים של תמיכה בדרכם של הרוצחים צמאי הדם.

בדרכי לפארק דיברו ברדיו על אישה ערביה המתלוננת כי בעלה תומך דאעש נלהב הטוען כי הם צריכים להשליט את דרכם בכל מקום ובעיקר כאן בתוך ישראל. כל שיחה עם בעלה מתגלעים ביניהם פערים ביניהם וויכוחים זועמים, כך הודיע לה בעלה שעל רקע המחלוקת הוא מעדיף לגרש אותה. אז מי שחושב אחרת, דאעש כבר כאן…
גם על צעירים ערביים הפורצים את הגבול ומתנדבים לשורות דאעש שמענו כבר ומי יודע כמה תאים סודיים מתארגנים היום ממש כאן מתחת לאפנו.
לשם כך הוצא דאעש אל מחוץ לחוק בישראל (ביוזמת השר יעלון) כדי שאפשר יהיה לטפל בגילויים אלו ביעילות .

הסגת העולם לעבר חשוך ונבער יותר מתבטאת בעת ובעונה אחת גם ברוסיה. אחרי אוקראינה פוזל פוטין למדינות הבלטיות. פוטין שואף להחזיר שלטונו על האימפריה הרוסית , התיאבון הפוטיני לזלול חזרה מדינות שקבלו עצמאות ונפרדו מריבונותה של רוסיה לא שכך.
מדינות שנפרדו מהאימפריה ברוסית ב1918(אחרי מלחמת העולם הראשונה) והפכו לעצמאיות ליטא, לטביה ואסטוניה ואגב גם פינלנד נחשבה למדינה הבלטית הרביעית. במבט לאחור פוטין שם קרשים בגלגלים של אובמה בזמן שארה”ב השיטה משחתות אל מול חופי סוריה, הוא הטיל וטו וגרם למנהיג בריטניה קמרון לסגת ולאחריו גם אובמה נסוג. זו הייתה נקודת המפנה שממנה בעצם נשאבו לוחמי דאעש מעיראק שאף היא ננטשה ע”י ארה”ב בסמיכות זמן אל עבר סוריה תוך פריצת הגבולות שנוצרו שרירותית בזמן הסכמי סייקס פיקו והאנרכיה החלה משתוללת באזור. יש כאן רצון להחזיר את האימפריה הרוסית תוך סיפוח חוזר של מדינות במזרח אירופה ומי יודע מתי זה ייעצר. ותוך כדי כך גם ליצור שליטה במזרח התיכון על ידי הבסתו של המערב, מדינות אירופה וארה”ב. כך נוצרת התבדלות של מזרח ומערב, אך לרוסיה אין רצון ליצור סדר באנרכיה המזרח תיכונית, לרוסיה יש סדר יום משלה.

המזרח התיכון לעומת רוסיה המספחת וכובשת חזרה את המדינות שנתקו ממנה, מתפורר לשבטיו והנהגותיו כשלו כתוצאה מהאביב הערבי שאמור היה להביא את בשורת הדמוקרטיה והנאורות. החורף הערבי שהשתרר על כישלון ההנהגות (למעט תוניס) העלה גרילה אנרכיסטית מהמכוערות ביותר שהיו אי פעם. דומה שיש לה עוד התפתחויות ומוטציות ברחבי העולם הערבי. זוהי הרוח הנושבת בחום המדבריות , אך גם ברחבי העולם המייצא צעירים הרפתקנים או נוער שולים, מוסלמים ולא מוסלמים המתאסלמים כדי להצטרף אל שורות דאעש. סעודיה איראן ומצרים מנסות כעת ליצור קואליציה שתחזק אותן אל מול דאעש, אפילו ישראל מוזמנת ליצור הסכמים עם סעודיה מצרים וירדן. ואם נחזור שוב לאחור התמיהה הגדולה ביותר היא העובדה שסעודיה וגם ארה”ב תמכו במורדים שחלק לא מבוטל מהם היו דאעש , כאשר חפצו בהפלת משטרו שלל אסאד הרוצח את עמו בסוריה. דברים השתנו וכעת תולים האמריקאים יהבם באסאד וסעודיה אפילו שוקלת הקמת חומה בצורה לאורך הגבול שלה שתמנע כניסת דאעש. כך גם תמוהה ההישענות על משטרו של גנרל סיסי שגם הוא אינו יציב למרות כוחניותו. תמוהה ההשענות של ישראל על סעודיה ומצרים. לעומת זאת מנהיגי העולם המערבי דנים בדרכים למנוע הסלמה נוספת במזה”ת בארוחות חגיגיות , תוך גרירת רגלים עצלה מפה לשם, בפרשנויות מדיניות מושכלות של בוגר הרווארד זוכה פרס נובל לשלום, אחד בשם ברק אובמה. אך נקיטת האמצעים נגד התופעה היא דלה ואינה יוצרת את השינוי. ברדיו דיבר אזרח יזידי (כורדי) שחי בארה”ב הוכיח את נשיאו אובמה על הגישה המינורית שהיא מן הסתם יציאת ידי חובה ואינה מתכוונת לפתור בעיות. שליטו הגדול של העולם ויתר על ההגמוניה שלו?  מדינות האיחוד האירופי דנות בהקמת קואליציה נגד הטרור של דאעש אף הן, והזמן דוחק,היום נמסר שהאמריקנים תוקפים בעיראק, מהאוויר כמובן  ומה עם איסטרטגיה?

 

Write a new comment: (Click here)

SimpleSite.com
Characters left: 160
DONE Sending...
See all comments

| Reply

Latest comments

25.09 | 20:12

Thank you Nahoum I know what you like best and it is all right with me. But I keep on changing with the themes and atmosphere of events.

...
27.07 | 13:23

Painting is brilliant. I respect you attitude. I prefer the cover of you poetry book. Subtle.

...
22.06 | 00:29

תודה עיינה. יש עוד רישומים רבים שאינם בקבוצה הזו אבל באותו נושא ובאותה הרוח...

...
21.06 | 18:50

יפה פה, מחכה לראות המשך הקו, עיינה

...
You liked this page