פוסטים שהוצאתי בסלונה

Text

 

 
 
בית הדין העליון הפך לתחתון. ההחלטה השרירותית לשלוח את מנהיג הפליטים בארץ מוטסים עלי, בלי שימוע ובכוונת מכוון של קודם נעשה (כלומר נכלא אותו ) ואחר כך נשמע מראה כי כלתה תקווה מהארץ בה הובס גם הצדיק האחרון זוהי דרך פרוגרסיבית של מדינה שבה הפשיזם הרודני זוחל לחיים גורל הפליטים כאן הוא בידינו והוא מראה המשקפת אותנו.

 

 

 

 

את פני הבוקר הזה קבלתי בידיעה שמבחינתי ועוד רבים כמותי היא נוראה והרת משמעות

הידיעה שמנהיג קהילת הפליטים, שהוא פליט דרפורי מוכר ובעל תעודת פליט משנת 2012, קיבל פסיקת דין בית המשפט העליון האומרת כי ב-5/5/14  הוא ישלח לחולות למרות שערער לעליון מתוך תקווה שיש עוד צדיק אחד בסדום. העליון פסק ובזה נגמר העניין. יש בלבו של מוטסים עוד תקווה קלה כי בית המשפט מתנהל בשיטת נעשה ואחר כך נשמע, שאולי עוד יתנו לו להשמיע טיעוניו ולהוכיח שהוא פליט. לא שהדבר אינו ידוע לשלטונות… הוא עדין מקווה שיצא מזה ויוכל לעשות לקהילתו.

“נטען כי לא ניתן משקל לנסיבותיו הייחודיות של מוטסים, כמי שעומד בראש מחאת הפליטים וכפליט שהוכר ככזה על-ידי נציבות האו”ם לפליטים- בעוד שבקשת המקלט שלו לא נבחנה על-ידי משרד הפנים מזה למעלה משנה: ”נגד המערער הוצאה הוראת שהייה ללא שימוע, ללא תשאול מינימלי, ללא שיהיו קריטריונים מנהליים, ללא התראה מוקדמת וללא התראה…רק ברור שהמשיב לא יכל להתחשב בכך שהמערער שוהה בישראל כדין מאז חודש מאי 2009, שבמשך שנים ניסה להגיש בקשה למקלט מדיני בישראל ולבסוף הצליח להגישה בשלהי 2012; שעד היום לא זומן המערער אפילו לראיון מקדמי לבחינת בקשתו; שנציבות האו”ם לפליטים הכירה בו כפליט באופן מקדמי; שהוא מנכ”ל ארגון ARDC – המרכז לקידום פליטים אפריקאים ונדבך חשוב ביותר בקהילת מבקשי המקלט בישראל; שהוא גורם תורם ומועיל בחברה ועוד ועוד. אכן, בהיעדר שימוע לא ניתן להתייחס לכל אלו. בפרט כשהוראת השהייה נראית בדיוק כמו כל הוראת שהייה אחרת: ללא נימוק וללא הסבר”. (אהוד שם טוב מתוך דיווח של הטלוויזיה החברתית הבוקר)

מוטסים הוא איש אציל נפש שיעשה כל מה שנאמר לו כחוק. אבל החוק מזייף כאן בגדול. לפני מס’ חודשים ליוויתי את מוטסים וחברו היילא  כדוברת לערב עם מבקשי מקלט בבית ברל. בדרך לשם סיפר לי מוטסים שזומן לחולות. הייתי המומה והרגשתי שטוב לא יצא מזה, כי זו המדיניות.  ישראל החתומה על אמנת הפליטים. והעם היהודי שהוא עם של פליטים שכח את העובדה שיש מה שנקרא בני אדם הוגנים ויש מה שנקרא חיות טרף אכזריות וחסרות מצפון.

המדינה מתייחסת אל הפליטים כאל שעירים לעזאזל . אותם אפשר לשלוח למדבר, לייתר אותם. הם מזיקים למדינה הנאורה שלנו, הם גוזלים משאבים כמו מקומות עבודה שאיש מן הישראלים אינו מוכן לעבוד בהן, כמו שרותי מסעדות בחצר האחורית וניקוי שירותים. הם תופסים דירות בדרום תל אביב שאיש אינו מוכן לגור בהן, בתנאים ובמקומות שאפילו העירייה אינה מאירה בלילות. וכן יש המתלוננים שלא יהיה צורך בדיור ציבורי  אם לא יהיו הפליטים תופסים את המגורים הללו. זו הצביעות והשקר האולטימטיבי כי אם זה הפתרון לדיור ציבורי ברור שגם הנזקקים לו אינם יותר משעירים לעזאזל.

מוטסים עלי היה אמור לצאת ללימודים בארה”ב . בכל אופן זה מה שאמר לי  קצת לפני הבחירות לעירייה האיומה של תל אביב בהן הוא רץ כנציג הפליטים למועצת העיר, עם “עיר ללא גבולות” שהייתה הרשימה היחידה שהכניסה למצעה את זכויות הפליטים. איני יודעת מה קרה עם זה, מה שידוע לי הוא שכעת כל מה שהממשלה ובתי הדין שלה רוצים הוא לשבור את רוחם של כלל הפליטים בכלל באמצעות מאסרו של מנהיג קהילתם. בשביל זה נבנה מתקן השהייה  (שם מולבן לכלא או מחנה ריכוז) “חולות” האסירים נכנסים לשם לזמן בלתי מוגבל, בתנאי כליאה לכל דבר.

“מה טעם יש בזימונם השרירותי והמסיבי של בני אדם ל”מתקן שהייה” כשממילא אין להם מקום לשהות בו? התשובה היא, שהמחנה אינו רק מקום פיסי, עם גדרות תיל, סוהרים ומזון שפג תוקפו. חולות, בראש ובראשונה, הוא רעיון. אידיאה שמהותה אינה רק שלילת חירות וכליאה פיסית, אלא הרס ושלילה של הפוטנציאל האנושי; שבירת הרוח.” מתוך כתבתו של אסף וייצן הבוקר בהארץ. ואם מותר להם לצאת הרי זה רק כדי לספור את גרגרי החול במדבר ולחזור לחתום נוכחות 3 פעמים ביום. אין לי ספק שתנאי כליאתם במדבר גורמים להם לאבד תקווה. שוברים את רוחם והופכים אותם לחותמים על “חזרה מרצון” זוהי שערורייה קולוסאלית שמדינת ישראל המציאה בחסות אלי ישי, גדעון סער ומירי רגב (שתיזכר להם לדורות הבאים). אלו הם מחוללי הגזענות  העיקריים אבל ברור שגם הוד מעלתו ראש עיריית תל אביב רב החסד והרחמים שאומר בסרט על הילדים שגורשו לאפריקה מגן העדן כי הוא מרגיש שעשה עם הילדים האלו חסד, הוא זה “שנטע בהם חלום”. ילדים שגדלו כאן שכישראלים לכל דבר וגורשו למדינות המקור כדי להיזרק ומצויים בסיכון גבוה למות שם. הם אומללים ואינם יכולים להשלים עם מר גורלם על חלומם שהתנפץ.  גזענים לא חסרים כאן. הנוהלים של ישראל הם נוהלי סדום והאכזריות היא שם המשחק.

מדינת סדום היא מחמאה למדינת ישראל. והסיבה שגם העליון מתעקשים לכלוא את מוטסים (כאילו אין אצלם אפליה). למרות שקיבל תעודת פליט דרפורי מוועידת האום, היא דווקא משום שהוא פליט ואיש הנחשב למנהיגים הפליטים, בחרו בו בפינצטה כשעיר לעזאזל!. בישראל זה אתגר לשבור את רוחו. ואולי בכך לשבור את הרוח של כולם. אני כל כך אוהבת את האיש אציל הנפש והמופלא הזה, מחזיקה לו את כל האנרגיות לחיזוק כדי שלא ישבר ושהמדינה על מוסדותיה העלובים , האכזריים והמרושעים ישברו קודם. הידיעה הזו אינה מפתיעה ובכל זאת הייתה תקווה שנשאר צדיק אחד בסדום. אבל לא, העליון נפל לאותו פח.

 

ערב עם מבקשי מקלט בבית ברל

 

Write a new comment: (Click here)

SimpleSite.com
Characters left: 160
DONE Sending...
See all comments

| Reply

Latest comments

25.09 | 20:12

Thank you Nahoum I know what you like best and it is all right with me. But I keep on changing with the themes and atmosphere of events.

...
27.07 | 13:23

Painting is brilliant. I respect you attitude. I prefer the cover of you poetry book. Subtle.

...
22.06 | 00:29

תודה עיינה. יש עוד רישומים רבים שאינם בקבוצה הזו אבל באותו נושא ובאותה הרוח...

...
21.06 | 18:50

יפה פה, מחכה לראות המשך הקו, עיינה

...
You liked this page