פוסטים שהוצאתי בסלונה

Text
 
כמה עשרות אלפי אפריקנים הם ישנו את פני הלאום העברי/ יהודי /ציוני… ? הם כבר שינו בכך שחשפו את הפרצוף הגזעני והמרושע של אנשים רבים שאינם יודעים להושיט יד לבני אדם במצוקה אמתית. ממשלה שמתנגדת להבחין בין מבקשי מקלט למבקשי עבודה וקוראת לכולם מסתנני עבודה. חברת הכנסת מירי רגב מסיטה בכל מאודה, נראית כמי שמצאה קרדום לחפור בו… וגדעון סער שמשתוקק לכלוא את כולם בלי משפט. מן הסתם יש דוגמאות רעות יותר בעולם, למה שלא נהיה מרושעים גם?

שנים מספר שאני נמצאת אחת לשבוע ברחוב העליה בשעות הערב. אני קונה שם ירקות הולכת ליעדי וחוזרת בשעה מאוחרת יחסית. מניסיוני, איש מבין הפליטים הסודנים או האריתראים לא ניגש אלי, לא ניסה לפגוע בי, או לגרום לי לאי נוחות בגלל היותי אישה. גברים לבנים בהחלט העזו לנעוץ מבטים ולתת לי הרגשה לא נוחה פעמים רבות.

אין לי ספק שהפליטים חיים להם את חיי הקהילה הקטנה והמוחרמת שלהם כאן מבלי לנסות ליצור מצבים שירעו עמהם. מה שיכול להיות, הוא מצב שבו אין להם עבודה כלל והם מגיעים למצבי רעב שבהם לא תהיה להם ברירה אלא לגנוב טלפון נייד לדוגמא ולמוכרו תמורת מחיר זעום שיאפשר להם לאכול משהו.

נדב הראל צילם 4 סרטי וידאו עם עדות של מואטסם עלי. פליט מדרפור המספר את סיפורו האישי. ואת קורותיהם של הפליטים בדרך לכאן. ואת המוראות מאז הגיעם לכאן.

https://www.youtube.com/watch?v=NCKrOcOtPsw (דרך הלינק הזה אפשר להגיע גם לשלושת הסרטים האחרים) כמה דקות לכל סרט וסיפור חיים שלם של פליט נגול בפניכם.

צעדת החופש של הפליטים בשלהי השבוע האחרון הייתה הדבר המרגש והגדול ביותר שקרה כאן מזה שנים רבות. אנשים, פליטים, קמו והחלו לצעוד. צעדת חופש, צעדת מחאה בדרכם ממחנה המעצר חולות לירושלים.

עברו תלאות וקור עז והגיעו לקיבוץ נחשון בדרכם לירושלים שם קבלו מקלט לינה ללילה והמשיכו בדרכם למחרת בבוקר. בבואם לבירה כבר חיכו להם כמובן קלגסי הממשלה. אנשי מגב ויס"ם. עם כל התפריט הרגיל. אלות ואלימות. אנשים נגררו והוכו בדרכם לאוטובוסים שחיכו לקחתם חזרה למעצר והפעם מעצר סגור כמובן.

כולנו חזינו בבושה בגועל גואה . ומחשבות החלו לעלות ואסוציאציות שלנו כעם יהודי.

מיד החלו לעלות פוסטים בנוסח, מה המשותף לקפריסין, עתלית וחולות וסהרונים? או תצלום של פליטים יהודיים מצ’כוסלובקיה הנגררים בידיהם של שוטרים בריטיים כשהם מגרשים אותם חזרה לוורשה ומשם גורלם לא ידוע אבל בהחלט שאפשר לנחש.

וכאן מתחילים פולמוסים המעמידים את כל העניין בסימני שאלה ענקיים. כיצד יכולים יהודים לנהוג כך ולחלופין מן הסתם שאלה ותשובה בפוסט שאעלה כאן:

מסתננים יהודים צ'כוסלובקים בלונדון, מובלים ע"י השלטונות לשדה התעופה (1939). משם גורשו לורשה (שנכבשה ע"י הנאצים באותה השנה). גורלם אינו ידוע. מקור: http://en.wikipedia.org/wiki/The_Holocaust
מסתננים יהודים צ’כוסלובקים בלונדון, מובלים ע"י השלטונות לשדה התעופה (1939). משם גורשו לורשה (שנכבשה ע"י הנאצים באותה השנה). גורלם אינו ידוע.
מקור: http://en.wikipedia.org/wiki/The_Holocaust
Unlike ·  · Share
  • Ram Amit רק על ההשוואה החלאתית הזו מגיע לטינופות הסמול לרשת גהינום. פליטים, נו. כמו הסבאים שלנו שנכנסו לבריטניה והתחילו לאנוס ולשדוד על ימין ועל שמאל. כמו ההורים שלנו שהודיעו לבריטים שבקרוב לונדון כולה תהיה שלהם. כמו הדודים שלנו שניצלו את מערכת הרווחה ושירותי הבריאות הבריטיים עד תום בלי לשלם אגורה מס ובלי לקיים שום חוק.See Translation
  • Micky Harel רם עמית, מסכן שכמוך, קוזק נגזל, באו לשדוד ולרשת את כל הטוב שנטעת ושהשבחת כאן. וכן על זה מגיע להם עונש מוות. ואולי החשיבה שלך חלאתית הרבה יותר, כי אין בה שום דבר שקשור לאנושיות. וכי אתה העם הנבחר ואחרים הם מסתננים, שודדים וחדלי אישים וגם מן הסתם עורם כהה בהרבה משלך! מה ההבדל בין פליט למשנהו, ומדוע החלטת שכולם מסתננים ובאו לגזול אותך? אין לי ספק שאתה יודע כי בעליה מרוסיה למשל עלו הרבה אנשים שאינם יהודים והשתלבו כאן כי חפשו עבודה וחיים לעצמם ודובר על כך רבות, אבל איש לא הפריע להם ממש ורבים נשארו כאן וחוגגים בעוד ימים ספורים את כריסטמס. לי אגב אין שום בעיה עם זה. גם להם מגיע לחיות. וענייני דת ולאום מעניינים אותי כשלג דאשתקד. אבל כאן יש עשרות אלפים שהם פליטים מאזורי מוות. אם מדינת ישראל יכולה הייתה לשלוח אותם חזרה הייתה עושה זאת בהנף יד. כי נשמות טובות כמוך יש רבים מאד כאן והן יושבות בכסאות הרמים והקובעים כמו ידידך גדעון סער למשל!. מה שאני רוצה לומר לך הוא בעצם שפליטים אינם פושעים ויש לעזור להם. זה שבמקומות אחרים נוהגים רע יותר לא אומר שגם כאן צריך להפגין אותה רשעות ואם אתה חושב שאתה עושה להם חסד בכך שאתה עוצר אותם במדבר. למה שלא תלך לגור אתם שם? גם לך מגיע כנראה חסד כזה.
  • ברור לי שהערב גם אני מצטרפת לצעדת החופש של הפליטים. אותה אירגן ערן בריל,. כך גם כל אדם בר מצפון שאינו דואג רק לעצמו, אינו גזען ואינו פוחד מהעתיד הרחוק בו יצטרך לענות לאשתו על השאלה  ?Guess who is coming to dinner tonight. אלא מקבל כל אדם באשר הוא אדם. ואינו מזקק אנשים על פי דת, לאום, גזע ומין. יבין על מה אני מדברת.

Write a new comment: (Click here)

SimpleSite.com
Characters left: 160
DONE Sending...
See all comments

| Reply

Latest comments

25.09 | 20:12

Thank you Nahoum I know what you like best and it is all right with me. But I keep on changing with the themes and atmosphere of events.

...
27.07 | 13:23

Painting is brilliant. I respect you attitude. I prefer the cover of you poetry book. Subtle.

...
22.06 | 00:29

תודה עיינה. יש עוד רישומים רבים שאינם בקבוצה הזו אבל באותו נושא ובאותה הרוח...

...
21.06 | 18:50

יפה פה, מחכה לראות המשך הקו, עיינה

...
You liked this page