פוסטים שהוצאתי בסלונה

Text
 
 

הסכנה הגדולה האורבת למצרים כעת היא נפילה למלחמת אזרחים.
זוהי סכנה שיש לה תקדימים וצריך לקוות שיקבלו תמיכה מספקת כדי שיוכלו לצוף מעל למכשול הזה.

 

מאחר ועל פניה נראה כאילו שהתרחשה במצרים הפיכה צבאית, נכנסו האמריקאים לבעיה,
הם מעוניינים כמו תמיד לתמוך במי שידו על העליונה אבל, הם צריכים את אישור הסנט לתמיכה בממשל החדש. קשה יהיה לשכנע את הסנט בצדקת המהלך של העם המצרי
ישנה דרך ללחוץ כאן הכרעה לטובת העם המצרי האמיץ. אם יצליחו לשכנע את הסנט שאין זו הפיכה צבאית אלא מהפכת תחרירבעזרת הצבא, מה שלמעשה הוא נכון. כמובן גם בתנאי שהצבא יפנה מקומו לקראת בחירות שיתקיימו בעתיד הקרוב וייסדו ממשלה דמוקרטית חדשה והוגנת. רק כך הם יוכלו להעביר את הסיוע לצבא ולמצרים בכלל.
מסתבר שההגדרות דורשות כיבוס מסיבי וצידוקים
ותחשבו מה יקרה אם הצבא המצרי לא יקבל סיוע ולא יוכל להתגונן אפילו מפני התקפה של האחים המוסלמים שינצלו את חולשת הצבא, כדי לנקום את כבודם ולנסות לתפוס את השלטון בחזרה .
או שהנשיא "בובה" שהעמידו כעת בראשה של מצרים לא יוכל להביא מעט יותר אוכל לשולחן המצרי.
מה יהיה אז?
במצבים כאלו תמיד קיים חשש מנפילה למלחמת אזרחים. שתי דוגמאות קשות ומרות שהתרחשו בעשרים השנים האחרונות מראות שצריך למנוע את הנפילה הזו בכל מחיר.
מלחמת האזרחים האלג’יראית,הסכסוך המזוין בין ממשלתה של אלג’יריה ובין קבוצות אסלאמיות מורדות, אשר החל בשנת 1991. יש המעריכים כי הסכסוך גבה למעלה ממאה אלף קורבנות בנפש. הסכסוך הסתיים באופן מעשי בניצחון ממשלת אלג’יריה, בעקבות כניעת "צבא הישועה האסלאמי", ותבוסתה ב-2002 של "הקבוצה האסלאמית המזוינת". עם זאת לחימה בעוצמה נמוכה נמשכת עדיין באזורים שונים של המדינה.
מלחמת האזרחים הסורית שממשיכה לגבות חיי אדם ושום עין אינה יכולה לראות כאן אופק. אך גם היא עברה תהפוכות רבות.
"מלחמת האזרחים הסורית אמנם נולדה מהפגנות למען דמוקרטיה, שהחלו כחלק מהתעוררות האביב הערבי בראשית 2011, אבל כעת הפכה למהדורה מוסלמית של מלחמת האזרחים הספרדית בשנים 1939-1936. גם במלחמה ההיא, שהחלה כמאבק בין מלוכנים ורפובליקנים על לגיטימיות השלטון המרכזי, עברו על הצדדים כמה מהפכים: על הצד המלוכני השתלטו הפשיסטים של פרנסיסקו פרנקו; בצד הרפובליקאי, קואליציה מבולבלת של ארגונים רדיקליים, אנרכיסטיים ובורגניים, ביצעו הקומוניסטים טיהור אכזרי של השורות. כמו בספרד, גם מלחמת האזרחים הסורית הפכה מוקד משיכה לצעירים אידיאליסטים מעשרות מדינות, שהתנדבו למלחמה במספרים גדלים והולכים."(מתוך"צבא ההצלה הסוני || הגרסה המוסלמית של מלחמת האזרחים בספרד" מאת אנשיל פפר. 14/6/2013)
למעשה הפכה המלחמה למעין מלחמה בינלאומית שבה חוגגים בין היתר החיזבלה והאיראנים ברצח ילדים בלי הבחנה.
אפשר לומר שאין דבר יותר מרתק מעמידתו האמיצה של העם המצרי מול הנהגותיו הרודניות וגם זו האחרונה שנבחרה באפן דמוקרטי אך כפי שגם אנחנו חווים , בחירות דמוקרטיות אינן התשובה היחידה. ההנהגה צריכה להיות דמוקרטית ומורסי לא עשה צעד אחד נכון או נבון למעט היותו נוח לאמריקאים ושידר יציבות גם לישראל. עמו לא קיבל את העוף לשולחן גם לא פעם בחודש. הוא נוהל בצורה אבסולוטית על ידי האחים המוסלמים, כך כל מעייניו נתונים היו  לכפיית חוקי האיסלם  השריעה בארץ שמיליונים רבים מצעיריה מתנגדים לה!
המצרים באמת מחפשים את החירות, את הכבוד האנושי. אך האם השתלטות צבאית היא הפתרון? הסכנה כעת היא כה גדולה, יש לקוות שהאמריקאים שעשו גם הם טעויות רבות בעיקר באזור המזרח התיכון יתעשתו מהר ויעזרו. חרף צעקות העם נגד האמריקאים ונגד ישראל. הם יכולים להוות את מה שיפיל את הפור להמשך לקראת עתיד טוב יותר או לנפילה למלחמת אזרחים נוראה.
 

Write a new comment: (Click here)

SimpleSite.com
Characters left: 160
DONE Sending...
See all comments

| Reply

Latest comments

25.09 | 20:12

Thank you Nahoum I know what you like best and it is all right with me. But I keep on changing with the themes and atmosphere of events.

...
27.07 | 13:23

Painting is brilliant. I respect you attitude. I prefer the cover of you poetry book. Subtle.

...
22.06 | 00:29

תודה עיינה. יש עוד רישומים רבים שאינם בקבוצה הזו אבל באותו נושא ובאותה הרוח...

...
21.06 | 18:50

יפה פה, מחכה לראות המשך הקו, עיינה

...
You liked this page