פוסטים שהוצאתי בסלונה

Text
 

האם הורים צריכים להקריב את רווחתם, את רכושם ושארית חייהם לטובת ילדיהם? כלכליסט יצא עם כתבה בנושא
"ערוץ החמצן הסודי של מעמד הביניים שלנו"

 
הרחמנות וטיפוח הנסיכים הם תכונה שרצה בגנים…
זו לא הפתעה כלל שהורים יהודים דואגים לילדיהם יותר משהם דואגים לעצמם, כך היה וכך יהיה. אבל חישבו לרגע על הפן המאד לא חינוכי של זה. אותם הורים יתכן ויגיעו לגיל מופלג, וילדיהם יצקצקו בלשונם ויאמרו, צער גידול הורים… לא בטוח שבאמת גם יצרו או ירחמו על הוריהם. במרץ השנה הוצאתי פוסט על הישיש מרמת גן.
איש ערירי ובודד למרות שיש לו משפחה וילדים ובלי כחל ושרק איש מהם לא רצה לטפל בו. איש גם לא רצה להעבירו למוסד סיעודי או לבית הורים למרות מצבו הקשה ומוגבלויותיו. מאחר וכדי לעשות זאת היו צריכים לעשות הסכם עם הביטוח הלאומי ולמכור את דירתו שהייתה כל הונו ורכושו לטובת התשלום לבית ההורים. וכך הם היו נותרים בלי ירושה… בסופו של עניין יצאו כתבות ולחץ ציבורי מספיק שהכריח אותם לעשות את המעשה הנכון לקחת אותו תחת חסותם ולהעבירו לטיפול בבית הורים.
ומה עושים הורים שאין להם מספיק כסף לעצמם או פנסיה למשל?
אני פנסיונרית אבל לא חולמת להפסיק לעבוד כי אין לי פנסיה. יש לי דירה לא מי יודע מה, קומה שלישית בלי מעלית ומחכה לגודו עם תמא 38,השכנים מושכים כבר עשר שנים והקבלנים מרמים בערבויות!
מה אני אמורה לעשות למען הנסיכים?
למזלי הם לא באים לא בדרישות ולא בטענות. סביר להניח שיודעים שאין להם למה…
אבל דבר אחד אני יכולה לומר בפה מלא. בני הקטן שיודע שאין לו למה לצפות כאן לא ישאר בארץ, זה עצוב, אבל זו עובדה
ככה זה מתחיל ולדעתי בסופו של יום יעזבו עוד רבים ומצוינים את המדינה.
היה מעולה אם הורים לא היו מוותרים על חייהם, כך אולי היו יוצרים מצב שילדיהם יפסיקו לתלות את יהבם ברב טמטום במנהיגים צעירים חסרי בגרות כמו לפיד או במנהיגים אימורטליים  כמו ביבי.
איש מהמנהיגים הללו לא יבוא לעזרתם , נהפוך הוא כפי שהמדינה דורשת את תמיכת ההורים כשילדיהם הולכים לשרות חובה בצה"ל וזה גם לא מהיום.
בתי הספר שהיו חינוך חינם , למעשה לא היו חינוך חינם… כך גם המדינה לא דואגת לדיור ציבורי, ושנים שעודדו נדבות ובתי תמחוי לעניים על חשבון הציבור.  כך מצפה המדינה ל"ערוץ החמצן הסודי של מעמד הביניים" שיחזיק כאן גם את הדור הבא. אני ממליצה לכולם, לכו לראות את הסרט רן. וחשבו על בנותיו של המלך ליר. הגיע הזמן להוציא את היד של המדינה מהכיס של כולם. גם זהו מס שההורים משלמים. מס אהבתם לבניהם. מס דאגתם שיהיה להם משך, כי הילדים הם העתיד. אבל עד מתי יוכלו ההורים המתרוששים להמשיך את מפעל הצדקה והנדבה הזה על חשבון עתיד חייהם המאוחרים?
 

Write a new comment: (Click here)

SimpleSite.com
Characters left: 160
DONE Sending...
See all comments

| Reply

Latest comments

25.09 | 20:12

Thank you Nahoum I know what you like best and it is all right with me. But I keep on changing with the themes and atmosphere of events.

...
27.07 | 13:23

Painting is brilliant. I respect you attitude. I prefer the cover of you poetry book. Subtle.

...
22.06 | 00:29

תודה עיינה. יש עוד רישומים רבים שאינם בקבוצה הזו אבל באותו נושא ובאותה הרוח...

...
21.06 | 18:50

יפה פה, מחכה לראות המשך הקו, עיינה

...
You liked this page