פוסטים שהוצאתי בסלונה

Text

8/3/2013

המעוז האחרון של הסוציאליזם

הבלוגר אישתון במאמר שכתב על עיתון הארץ מראה עד כמה אין זה נוגע לעמוס שוקן או למשפחתו אם לאנקנה את העיתון שלו, מי שבאמת יינזקו הם העתונאים כמובן. במאמר יש סרט וידאו בו שוקן אומר כי עיתון הארץ היה תמיד עיתון ימני, וכי היה זה עיתון הארץ שנתן רוח גבית לביבי, בזמן שגאון הדור הציל את הכלכלה הישראלית מקריסה בתחילת דרכו כשר אוצר. (ביבי אפילו הודה לשוקן אישית על כך),  אך נכון להיום ביבי הפך אותה למדינת הון שלטון עם גרעון של 48 מליארד שקל. למרות שהצהרתי שאהיה ממציליו של שוקן, ואשלם לו עבור הקריאה באינטרנט, הביאה אותי כתבה זו למסקנות כואבות שאולי מוטב שאוותר עליו. נכון שהארץ עיתון עשיר יותר ומעמיק יותר מעיתוני פרינט אחרים. נכון גם  שכפי שאמר שוקן, כי העובדה שנתן במה רחבה ועמוקה נגד הכיבוש בעיתונו, היא שגרמה לכולם לחשוב שזהו עיתון שמאלני. נכון גם שנתן לישראל היום את שרותי הדפוס שלו … וכך יוצא שהארץ למעשה הוא עיתון ימני. הצהרות מזגזגות וגליצ’ים "אידאולוגיים "כאלו דוחים בעיני. דוחה לא פחות הדרך האכזרית והטקטיקות "השיווקיות" של העיתון הנותן להיכנס לכתבות וכשמתחיל להיות מעניין הוא מודיע תשלם אם אתה רוצה להמשיך לקרוא. והיום משום מה אולי לכבוד סימפוניית החתולים המבעבעת מהסמפונות  החולות שלי, העיתון נתן לי להיכנס לכתבה הנקראת "ענייני פנים" במוסף השבוע. (רק לחלק הוויזואלי, או שזה כל מה שיש?  אז אני מתנצלת אם פספסתי את התכנים וגם לא מיצרה על כך)  גם אם הייתי ישו, זה לא היה הפיתוי האחרון שלי, הסטריפטיז או הטנגו האחרון הזה בפריז עבד עלי הפוך, איזו סיבה יש לי לרצות לראות את החזה והכתפיים של כל האחמי"ם האלו? ואם הכוונה להביא את האנשים עם הפנים לניקיון, לשקיפות וכנות כלשהם, לא השיג את המטרה מבחינתי בכל אופן. קחו אותם ממני!.

אין הפתעה גדולה בכך ששוקן תמך בליברליזם בתחילת דרכו של נתנייהו בצוק העתים של אז הייתה לכך סיבה, אך צריך היה לדעת שיש כאן סכנה עצומה במקום להתלהם מהשיטה ומהגאונות של ביבי. ואילו התנהלות עיתון הארץ המזגזג כעת בין הון לשלטון, ממחישה את סממני הניוון הגלובלי, בה בשעה שהתפשטות שליטה וירלית של השיטה הקפיטליסטית האמריקנית מאיימת היום על המשך הסוציאליזם בוונצואלה פוסט צ’אבז  יש לקוות שוונצואלה לא תקלע תחת נעליה המסומרות של ארה"ב.

מה שעשה הוגו צ’אבז למען עמו אי אפשר לקחת ממנו. כעת לאחר מותו מקווה שהאמריקאים הפוזלים לוונצואלה, לא יצליחו להנחית את התיאבון הבלתי נשלט שלהם ולא יביאו לוונצואלה את בשורת השיטה הניאו ליברלית ההרסנית. הגיע הזמן שישאירו משהו נקי מהשפעתם ויתנו לאנשים להיות במקום הטוב שהגיעו אליו. שוו בנפשכם שאחרי כל המאמצים שעשה צ’אבז למען עמו יכנסו כמה משפחות של טייקונים ויזללו את כל הטוב של ונצואלה. יותירו את העם שכבר התרגל לכבוד אנושי  ולתנאים סוציאליים, ככלי ריק ובפערי מעמדות שכולנו מכירים. אני מחזיקה אצבעות לעם הזה, ארה"ב תנסה לעמוד בדרכם של בני ונצואלה לחברה צודקת יותר . אבל לשם כך היא צריכה לגייס כוח חברתי משמעותי או תמיכה צבאית שאין כעת בנמצא. האפשרות של פלישה צבאית אמריקנית, כפי שעשתה ארה"ב יותר ממאה פעמים באמריקה הלטינית במאה ה-20, לא עומדת על הפרק. מקרה ההפיכה העקובה מדם בצ’ילה לא יחזור על עצמו. מה גם שמדינות אחרות באמריקה הדרומית כמו בוליביה פרו וארגנטינה כבר מתחילות ליישם את שיטתו של צ’אבז, ואני מאחלת להם דרך צלחה.

בישראל שהמחאה החברתית הביאה לה קודקודים חדשים המנחיתים עלינו עוד קבין של קפיטליזם מזוקק, ממש כעת כשהעולם כולו גועש ורוגש בהפגנות המונים והעולם הערבי במהפכות אכזריות שאת תוצאותיהן עדין לא יודעים, אנו זקוקים לאיים של שפיות כמו וונצואלה, ולא לאנשים כמו שוקן ולא לנשיא האמריקאי שבא להביע תמיכה בעם הישראלי ומעדיף שלא ללחוץ על דוושת הסכמי שלום עם הפלסטינים. כאמור, שוויון וצדק גם במזרח התיכון אינם מעניינו של הנשיא אובמה

 

Write a new comment: (Click here)

SimpleSite.com
Characters left: 160
DONE Sending...
See all comments

| Reply

Latest comments

25.09 | 20:12

Thank you Nahoum I know what you like best and it is all right with me. But I keep on changing with the themes and atmosphere of events.

...
27.07 | 13:23

Painting is brilliant. I respect you attitude. I prefer the cover of you poetry book. Subtle.

...
22.06 | 00:29

תודה עיינה. יש עוד רישומים רבים שאינם בקבוצה הזו אבל באותו נושא ובאותה הרוח...

...
21.06 | 18:50

יפה פה, מחכה לראות המשך הקו, עיינה

...
You liked this page