פוסטים שהוצאתי בסלונה

 

 
עכירות הוא שם המשחק

 

?לאן נעלמה השקיפות

לאחר שנים של תודעה ברורה שאנו חיים בדמוקרטיה המקיימת כללי שקיפות, המצמצמים או אפילו אוזקיםבמקרים רבים את ידי השלטון, התברר לנו שזו אשליה מופרכת . זרועו הארוכה של השלטון מחזיקה אותנו עם רצועה צרה לצוואר ומנווטת את החיים כרצונה. משתיקה, מצנזרת מאפילה ומעמעמת עובדות ונתונים, עד מתי נמשיך להיות מופתעים כאשר אנו כציבור נותנים ידינו בדרכנו הדמוקרטית לכוחות שמקדשים כיבוש וקשרי הון שלטון?

 

28/02/2013

לאחרונה עברה הארץ טלטלה. אנו נמצאים בתקופה קשה שבה מתגלה לנו יום יום העובדה המצמררת שהחיים שלנו אינם בשליטתנו כפי שחונכנו לחשוב. גדלנו על ערכי הדמוקרטיה ובשנים האחרונות האמנו שמתקיימת גם שקיפות, כזו המנקה את האורוות, כך היינו אמורים להשתפר לאין ערוך, אך תרחישים הניחתים פעם אחר פעם בפנינו כאגרוף מגלים לנו שלמרות האינטרנט והגלובליזציה עדין משטרים יכולים להעלים, להשתיק וליצור מצבי איפה ואיפה.

על דמוקרטיה ושלטון כבר אמר הפרופ’ לייבוביץ’: מדינה ושלטון הם מסגרת הכרחית, אך הם מסגרת בלבד , לא תוכן!  הדמוקרטיה באה לצמצם את השלטון עד למינימום ההכרחי וגם זה יותר מדי. http://youtu.be/SfaAj-YcKiY

כיצד מצליח ראש ממשלה ליצור מצב שבו הוא כמעט מעלים את העיתונות הביקורתית והחשובה כאשר הוא מעלה את עיתונו "ישראל היום" שהוא עיתון המוטה לחלוטין ימינה ולקונצנזוס הרדוד של הממשלה. ובינתיים מערכות העיתונים האחרות שאינן יכולות להילחם בחינמון היומי של ראש הממשלה ושלדון אדלסון קורסות. מעריב קורס , ידיעות נמכר ב2 שקלים ליומון והארץ מנסה לעשות פעולות החייאה נואשות על ידי דרישת תשלום מקוראיו באינטרנט.  לכך גם נוספת שליטתו בערוצי הטלוויזיה הלא מסחריים ומאבקו משך שנים בערץ 10 שאינו מדבר ב"בשפתו" של ראש הממשלה.

כבר שנים שאנו חושפים במסגרת השקיפות הנאצלת שחיתויות איומות של ראשי המדינה ושריה. בכירי משטרה ובכירים במשק בכלל. פרשיות סודיות בצבא נחשפות ואפילו "שומרי הסף", הלו הם קוקודי השב"כ המוכנים לחשוף בסרט את דעתם בדיעבד על השירות בשטחים ועל הכיבוש בכלל. הסרט עושה דרכו לאוסקר ונחשף לעולם כולו, נראות הדברים הופכת קבל עם ועדה.

אתמול יצאה שרת התרבות ששמחה לאידם של יוצרי הסרטים "חמש מצלמות שבורות" ו"שומרי הסף" העוסקים במדיניות ישראל בשטחים ובמאבק השקט של הפלסטינים, סרטים שלא זכו בפרס האוסקר הנכסף, בקריאה להשתיק ולצנזר סרטים מעין אלו.

ציטוט מפנייתה לאמנים, מתוך הכתבה בקולנוע הארץ-27.2.2013http://www.haaretz.co.il/gallery/cinema/1.1939245 "אני שמתנגדת לצנזורה, קוראת לכולכם לצנזורה עצמית".

בבחירות האחרונות, או אולי אקרא להן פארסת הבחירות האחרונות רצה לכנסת מפלגה "אידאולוגית" חדשה בשם "ארץ אחרת" מפלגה בראשותו של אלדד יניב, מי שהיה המקף שבין הון-שלטון. האיש שהיה משרתם של כל האדונים, הפריצים המושחתים ביותר והטייקונים הגדולים. מי שחי בכל אותם תיקים, סודות ושקרים אפלים, יצא מארון הקפיטליזם, הצטרף למחאה החברתית והפך לשופר השקיפות של הפרולטריון. הוא החליט להביא את הבשורה של חשיפת כל הלכלוך והשחיתות. את סרטוני "השיטה"  שלו כולנו ראינו, מי בספק גדול ומי באמונה שלמה. אך אי אפשר היה לומר שלא סיקרן אוכלוסיה די גדולה במלל השחיתות האינסופי שלו, והשאלה הנשאלת איך קרה דבר כזה ומדוע איש לא ניסה לעצור בעדו? ואולי שרתו סרטיו את השיטה? אולי הם היו מאד לא חשובים אבל מספקי סקרנות סטייל תיקים באפלה, מושכים אנשים אך לא מספיק. סרטונים זניחים שאפשר היה להמשיך אתם הלאה  מבלי להתעכב עליהם, כך גם לא יצרו או גרמו נזק למי שנכלל בסיפוריהם.

פושעים רמי מעלה, שרים, שועים, שופטים בכירים במשטרה וראשי עיריות, שפשעו בדרגה זו או אחרת למעשה אינם נענשים או מודחים מתפקידיהם, לעתים מקבלים עונש סמלי זה או אחר. לראייה  איווט ליברמן המושעה כעת לרגל חקירתו על פשעיו, עדין שומרים לו את משרד החוץ.

שופט בכיר המכה את ילדיו, אינו מושעה ואינו נחקר כי היועץ המשפטי וינשטיין משעה את חקירתו בגלל מעמדו הרם ובינתיים בביתו ילדיו ממשיכים "ליהנות" מנחת זרועו, וכבוד השופט גם ממשיך לדון בבית המשפט בדיני משפחה… הפרשה מושתקת עד שהמורה שחשפה אותה לראשונה יוצאת בקריאת המצוקה של ילדיו בשנית. הרי לכם אזרחים העומדים מעל לכל חשד. את פשעיהם מעלימים מאזניו ועיניו הקרויות של הציבור.

עידן האינטרנט אכן מקשה על ההסתרה. כך בסופו של דבר נחשפים הסודות הכי אפלים, אלו הקורים במחשכים. אך לנו ציבור האזרחים אין שום דרך לדעת עליהם עד שנהיה מאוחר מדי. דברים שאינם קשורים לטייקונים, גם לא לתספורותיהם, לא לשרים ולא לשועים רמי מעלה. אלא לעצירים בשירות בתי הסוהר, לאנשים היושבים במעצרים מנהליים, או מעצרים ממושכים ללא משפט, עינויים והתנכלויות. כך בשבוע האחרון נתגלו שני מקרים של עצירים שעברו התעללות ו"מצאו את מותם" כפי שנאמר בעתונות, בסרקזם מכוער במיוחד של מלים מכובסות. האחד בן זיגייר האוסטרלי, סוכן המוסד שנכלא בתא שמור בכלא איילון והתאבד בו אחרי שנה וחצי של בידוד מוחלט. פרשת מעצרו עד להתאבדותו היא תעלומה שאיש בציבור לא שמע עליה. הוא התאבד בתלייה למרות שנאמר שלא היה דכאוני. בדיעבד נודע שמשפחתו ידעה על מעצרו ללא משפט של בנם. המקרה השני הוא העציר ערפאת ג’ראדת שנעצר משום שהחזיק אבן בידו בזמן הפגנה. הוא טולטל, עונה ומת בזמן החקירה. הובא לנתיחה שלאחר המוות שהראתה בפירוש חבלות בגופו.  דו"ח הנתיחה הראה שהחשד לדום לב אינו וודאי כי לא נמצא מום בלבו, וסימני החבלה  הם כתוצאה מפעולות ההחייאה, החייאה ממיתה. זהו חידוש שדורש שקיפות ולמידה!

ידיעת העלמתו ומותו של זיגייר טלטלה את המדינה כולה ואני בספק אם מותו של העציר הפלסטיני ששמו ערפאת טלטל אף הוא באותה מידה את המדינה, הוא אכן טלטל את המגזר הערבי ואת שורות השמאל , לבטח שלא את כל המדינה, אחרי הכל הוא היה ערבי בשם עראפת ועוד עם אבן ביד.

בשני המקרים הבעיה העיקרית לציבור הייתה העלמת עובדות. אצל זיגייר משום שהעלימו גם את זהותו והפכו אותו לסוד שמור, בתא שמור ובכינויו העציר X. כך גם לא נפתרה סופית עובדת התאבדותו. זה לא עיניו התכולות שיצרו יותר עניין בו אלא היותו נעדר, X file! גם ערפול העובדות הלא מוגמרות בעניין העציר עראפת גרמו לתגובות חמורות. היו שהאשימו את העם שלא הגיבו מספיק על האופן שבו מת העציר עראפת. הבעיה היא לא בתגובות של העם כמו ההתנהגות של השלטונות ושלטונות הצבא כלפי העצירים והדוגמאות הולכות ונערמות.

אי אפשר שלא לקשור את תהליך העירפול והאטימות לשיטה הנאו ליברלית שיצרה קשרי הון – שלטון, כך גם  לניוון המשחית שנוצר כתוצאה מן הכיבוש. המצאת השקיפות החדשה היא המלשינון (הלא חדש) של מס הכנסה שהוא מנגנון עכור ודוחה של הלשנה, המזכיר ימים עכורים במשטרים טוטליטריים, עם הלשנות והאזנות סתר. עוד שקיפות כזו ואבדנו.

 

 

 

 
האלה שנטלה חלק בהיסטוריה של עמק יזרעאל, לוקחת היום חלק במסלול נחשק של השביל המסומן כירוק. בצל האלה נרקמו סודות ונפתרו סוגיות של קבוצה שהתפלגה מקיבוץ אלונים בשנות ה50

 

20/04/2015

 

 

 

 

בעמק של אלונים יפי נוף וגזע עתירי ירוקים של אביב פורח, ניצב עץ אלה עצום ממדים. לו ניתן היה לציין ולבחור בין האלות ללא ספק הייתה זו מקבלת את תואר וונוס העמק. 64 שנים, כשנה מיום היוולדי, עשיתי מסע קצר ולא מעייף בגלל חולשת רגלי הימנית שדורבן חבר לעקבה. המסלול שנבחר היה מקטע האלונים והאלות בשביל עוטף טבעון, הנושק לקיבוץ אלונים. כשלעצמו מקום כל כך יפה שקשה שלא להתנתק בו מכל הקשור לחיי דיומא ולמשובות הפוליטיקה המייתרות את הוויתנו העכשיוית. עם זאת ביקורי במקום החזיר אותי לאזור זמן שונה בתכלית ופוליטי לא פחות.

“במאי 1951 פרץ במלוא עוזו משבר  הפילוג בקיבוץ המאוחד. הקרע עם אנשי מפ”ם הביא לגירושם של אנשי מפא”י מקיבוץ נען, עד מהרה פשטה בתנועה הקיבוצית כשלהבת רוח הפילוג, ושלושים קיבוצים הודיעו על פרישתם מהקיבוץ המאוחד” (ויקיפדיה). “משפט פראג” (פראג שהייתה אז גרורה של ברה”מ) ב-1952 נעצר בברה”מ מרדכי אורן עסקן פוליטי במפ”ם וחבר קיבוץ מזרע. הוא נשפט והואשם בריגול לטובת בריטניה ונידון ל15 שנות מאסר, כך גם רודולף סלנסקי בכיר בממשל שהורשע ונדון למוות והודגשה יהדותו. היו אלו האשמות שנועדו להכפיש את הציונות. אך במפלגה התעקשו משה סנה ונאמניו להסכים דווקא עם עמדת המפלגה הקומוניסטית. כך גם נהגו עם קנוניית הרופאים הנלווית. “הרופאים הואשמו בחברות בארגון יהודי הקשור עם הג’וינט, שקשר קשר להמתת מנהיגי ברית המועצות באמצעים רפואיים ועל ידי הרעלה.” (ויקיפדיה)  הפרשה שאופיינה בנימה אנטישמית גלויה הציפה גלים שהדהדו כאן בארץ שזה אך קמה מחורבות השואה  ”דבר המשפט גרם לזעזוע בישראל. מחד יצא דוד בן-גוריון למסע שנועד להוציא את המפלגה הקומוניסטית הישראלית (מק”י) מחוץ לחוק ולשלוח את ראשיה לכלא‏. מאידך גרם המשפט להתפלגותה ממפ”ם של סיעת שמאל בראשות משה סנה, שהצהירה על אמונתה באשמתם של נאשמי פראג ושל הרופאים.” (ויקיפדיה)כתוצאה ממשפט פראג ופילוג הקיבוץ המאוחד הורחב הקרע בין שתי סיעות מפ”ם אך עם השנים ועד 1965 הצטמצמו הפערים בין הפלגים בין מפ”ם (השומר הצעיר) מפלגת אחדות העבודה שהפכה לקיבוץ המאוחד ובין אחדות העבודה למפאי . ב68 נוסדה מפלגת העבודה הישראלית. כך גם מפ”ם העצמאית ומפאי- במיוחד עם תמיכת ברה”מ במדינות ערב ולא בישראל. מ- 65 למעשה הפסיקה התנועה להסתמך על תורה סוציאליסטית אוניברסלית אך בקיבוץ המאוחד המשיכו לנהוג בשאיפה לצמצום פערים חברתיים וחיזוק התנועה הקיבוצית.

הפילוג היה כרוך  בבעיות אישיות קשות, ובפירוק של משפחות שבתוכן נוצרה דיכוטומיה פוליטית וגירוש החברים היה כרוך בנידוי ובחרם.

כיצד נקשרת  ההסטוריה הפוליטית הזו עם הגזע הרחב והעתיר של עץ האלה?

כאשר פשטה שלהבת הפילוג והגיעה לקיבוץ אלונים שבו נולדתי, קבוצה בת 15 משפחות מהקיבוץ הגיעה להחלטה לעזוב את הקיבוץ ולהיפרד לתמיד מאווירת החרם הגלויה  שהותרה. בין  משפחות העוזבים היו בני משפחתי, אבא , אימא אחי הבכור ואני.

הקבוצה הייתה מלוכדת בשאיפה ליציאה מסודרת כאשר לכל אחד מן האנשים הייתה גם האפשרות למצוא פרנסה ומקום לגור יחדיו כאגודה שיתופית עם משקי עזר. בל נשכח כי התקופה הייתה תקופת הצנע.

האלה הגדולה שמתחתיה תרם הטבע בנדיבותו סלעים הנראים כמושבים באיצטדיון.  הייתה מקום מפגש הסתרים של אנשי האגודה שבדרך. בישיבות הוחלט בין המשפחות שקבלו שטח נרחב מעל לחפירות בית שערים בואך במורד הגבעה לפאתי עמק יזרעאל. או מה שנקרא גבעות שיח אברק וחרתיה, מתחת לנחלתם הגדולה של בני משפחת זיד. בניו ואשתו של השומר המיתולוגי אלכסנדר זיד שנרצח ע”י פורעים ערביים בדרכו ממשמרת לילה שנים קודם לכן.

את השטח העצום חילקו ביניהם המשפחות בהגרלה בלי ויכוחים או חריקות. תקופת מעבר של שש שנים חיינו בכפר של עלית הנוער רמת-הדסה היושב בצדה הצפוני של טיבעון. שם קבלנו צריפים והורינו עבדו כמדריכי נוער ותפקידים נוספים. אחד מן הקבוצה הפך למנהל המוסד ואבי היה הגזבר.  בו זמנית בנו את בתי השכונה שנבנו במתכונת מודרנית ועדכנית לאותה עת אך גם צנועה, אחידה ושוויונית, כראוי ליוצאי קיבוץ שלמעשה שחרו להקים מיני קיבוץ משלהם. זוכרת את אבי מרכיב צינורות לאורך השכונה כך גם את היום שבו הגענו לשכונה שבתיה כבר עמדו על כנם, ריקים מרהיטים וחשופים מגינה ועצים.

עם השנים הפכה השכונה לגן פורח ושמה הלך לפניה. בגנות המקום שרתה אוירה של תחרות בונה בין עקרות הבית הגאות שהיו מחליפות שתילים ומביאות כמנחה את פרחיהן. גם עצי הפרי שגשגו ואנו נהיינו פועלי קטיף קטנים בינות לעשבים הקוצניים והברחשים המזמזים באוזנינו. את היבול שווקנו לחברת המאסף בארגזי עץ שהביאו עימהם. חגים נחוגו ביחד בבית אגודת השומרים ושם גם היו מפגשים של שומרים ששרדו וזמרי ישראל העתיקה ששרו את הלילות היפים בכנען. כך טובלים בשדות החיטה העמוקים שנשזרו ורוד של סייפנים, גדלנו במשחקים בחפירות בית שערים ומשחקי כדור מהם פחדתי תמיד בגלל ה”חימומים” בקפיצה על חבל שאת חבטותיו אני זוכרת היטב, מחבואים ותופסת ולא נספרו הקילומטרים שהיינו צריכים לשרך רגלינו בדרכנו לבית הספר. תחבורה ציבורית עוד לא הייתה. תאורת חשמל הגיעה רק כשהיינו כבר בוגרים. ומכוניות פרטיות הגיעו מאוחר יותר . כאשר הוחלט לספח את אגודת האלה לטבעון בשנות הששים נסלל שם כביש והנשים נשמו לרווחה כי היה פחות אבק שעלה מדרך העפר ומילא את הבתים. העבר חזר לפוקדנו מדי כמה שנים אחרי שכבר נטשנו את המקום , כשאנו מותירים את הורינו מאחור. כל שבטי השכונה היו מתאספים ועורכים מחווה לאגודה המופלאה הזו שצמחה וגם דעכה.

רבים מן ההורים נפטרו והאדמות הופרטו. עוד שנים קודם כבר התערערה השוויוניות היפה בגלל שילומים מגרמניה וחוסר היכולת של האנשים לחיות בלי רהב. אך ההפרטה הייתה מכת המוות האחרונה. בימים האלו כבר לא היה עם מי לדבר וכל מה שהיה יפה הפך לבצע כסף. כיום חיים בשכונה חלק מילדי המקום שבנו בתים בשטחים הנדיבים של הוריהם ועוד שלש נשים ששורדות  וגילן מופלג. חלק מבתי השכונה נמכרו והמתעשרים החדשים הפכו אותם לבתי מידות אשר לא הותירו מרחב לגנים ועצי כליל החורש היפים שצמחו כשדרה ורודה באביב לאורך הכביש נעקרו. השהות שם היא חוויה קשה עבורי הן משום בריאותה הרופפת של אמי והן משום שהמקום הפך את עורו.  חשתי צביטה בלב.

צל האלה השיב בי מרוח ההיסטוריה ולמרות שאין בי תכונה של התרפקות על העבר, המקום מציב לי מראה על עולם שהשיטה הכלכלית הפכה  אותו כבמטה קסם לעולם שקפיטליזם כירסם בו, הפריט כל חלקה טובה, כל מקום עבודה, זיהם את האוויר ולא ניתן להתיר עוד בין החיים לכסף המוביל אותם כנזם זהב באף חזיר.

 

הבלוג של מיקי הראל

mickyharel

אמנית, ציור/רישום/ שירה /מחשבות /כתיבת מאמרים לימודי עיצוב פנים, טכניון חיפה לימודי ציור מונטגומרי קולג' פנסילבניה ארה"ב . מדרשה לאמנות ברמת השרון מלמדת ציור סדנה וסטודיו בהרצליה ילידת הארץ תערוכות אחרונות בית... +עוד

פוסטים: 89

החל מדצמבר 2012

 
 
 
מי שהסיר כפפות והפך את הקמפיין לאותנטי ניצח. מי שחשב שמספיק לצעוק ולזעוק נגד מי שהפך לפשיסט וגזען במוצהר הפסיד. זה לא פרדוכס כלל, זה כן אבסורד!

19/03/2015

אז זהו, שלא הקימו קמפיין המדבר על המהות, הקימו קמפיין ארוגנטי וחלול

קמפיין הדורך על דוושת הגז ולא שם לב שהוא בניוטרל.

למחנה הציוני וזנבנב השמאל של מרץ לא הייתה אג’נדה תכנית.

הרעיון של רק לא ביבי הוכיח את עצמו כרעיון נגטיבי ומטופש.

שהיה אמור לשחק לידי הימין וכך היה

ולראייה כעת עסוקה משפחת המלוכה הג’ורג’ בושית בהכתרת היורש

 ואבא אימא זורחים מאושר.

מה שהיה צריך לקרות קרה.

ואמר לי בן זוגי שרצה כנראה לעודד את רוחי מאד.

 את מבינה רעייתי, זה כבר לתמיד. הדמוגרפיה ניצחה.

אז מדינת ישראל חיה בצל הדמוגרפיה.

אויביה הערבים מאיימים על קיומה הזעיר מאז ומעתה ועד עולם

 ובני עמה המפולגים, בין ימין לשמאל מפולגים דמוגרפית במובן התרבותי.

זה הלוחם וזה המבועת והמאזין לדברי ההפחדות של המלך.

אלו המבקשים להחליפו ואלו השואלים יש מי שיכול להחליפו?

ניתוח תוצאות הבחירות מעיד שבחרו בימין אנשי השכבות המוחלשות

אך גם אנשים מאזורים של כוח והרבה כסף.

 אגב זה בדרך כלל הולך ביחד.

 ואילו המחנ”צ גרף קולותיו רק מהשכונות הטובות והישובים החמודים והמגניבים.

 גם זה כלל ידוע. בעיקר כשהולכים על קמפיין טיפש כמו “רק לא ביבי”

יש סיבה לקרוא למחנה המנוגד שהפסיד שמאל?

האם העלו דבר אחד המעיד על רצונם לשוויון?

דבר אחד המעיד על רצונם לסיום הסכסוך הישראלי פלסטיני?

דבר אחד לרידוד הפערים ובעיקר עם תושבי המדינה הערביים?

האם ניסו לקרב אותם. ולא רק כגוש חוסם?

איפה מדינת כל אזרחיה?

להיכן נעלמה האותנטיות? או שאולי לא הייתה מעולם.

המחנה הציוני שקרב עצמו אל הימין באופן תחרותי כבר עם שינוי שמו

ממפלגת העבודה למחנ”צ הראה בעצם מה הוא שווה.

ולא שלא העדפתי אותו ולא שלא רציתי למחוק משדה ראייתי את המלך,

אבל ככה לא בונים מדינה… אז מה לנו כי נלין?

בצד של המלך הייתה מובהקות ובהירות. אותנטיות חד וחלק,

הוא נגד ערבים, הוא נגד איראן. הוא יצילנו משואה נוספת. שואת איראן

ובכלל הוא גבר  תותח שנוסע לקונגרס לריב עם נשיא ארה”ב.

מי שהסיר את הכפפות והפך לגזען מוצהר בחברת כל הטרולים המרושעים המצהירים

על היותם גזענים ופשיסטים, משתכשך כעת בחום קרניו הזוהרות.

ומה שהכי מוזר שאפילו הוא פחד שהוא מפסיד.

אבל למי שירד לעומקו של עניין היה ברור שמה שמתבסס על האנטי ,

מה שלא מציע דבר שהוא מהותי וחיובי, לא יחזיק מים.

זה סחף אנשים שמאסו בו וברחוב המרכז “שמאלה” אנשים איימו גם בצעקות

שחייבים לבחור וכמובן בוז’י או מרץ.

על המרכיב הדמוקרטי הזה של החובה לבחור ובמי לבחור צריך לדון בהזדמנות.

ועכשיו שאני יודעת ש-

השמש עומדת באותו המקום בשמים
דבר לא השתנה
כמה מברברים על ברלין
כמה לא
יש לנו מלך
יש לו יורש עצר
המלך לא מגרש את המלכה
יש לו עם טוב ותומך
חלילה לי מלהאשים את העם
בכך שהשמש זורחת כל בוקר
ונגזלנו מהחורף מהר מדי

אני שקטה. אבל ,

לא אשב בנחת לאורו

כי הקרב הגדול עוד לפנינו.

מי שאינו מעוניין במשפחת מלוכה הכופה פערים מעמדיים מזעזעים,

היוצרת תלות ברורה של האדון והעבד

על כל האוכלוסיה המוחלשת בלי הנד עפעף של חמלה.

זה הזמן להתחיל לפעול

 

 
 
אילת שקד שהופעתה תמיד ואמש בפרט מעבירה בי צמרמורות בגב. אישה יפה אחידה בכל צד וגוון קולה ודבריה נטולי רגש וגוון היא חיילת מקצועית וטובה של מפלגתה ויש לה רק כיוון מחשבה אחד. אינה ניתנת לתיקול כי הכל כל כך קל וברור

 

25/2/15

 

 

אמש בגב האומה חזיתי במה שנתן השראה לסרטי מדע בדיוני רבים. הרובוט שנראה כבן אנוש, מושלם, יפה,  עור אחיד, קול אחיד ונבוב, יצור שיצקו בו דעת ובינה מלאכותית. והוא מיישם מה שנדרש ממנו.

אילת שקד היא מקצוענית המתמחה בכל מה שקשור לדעותיה ודרכה הימנית ובכל מה שהוא נגד שמאל. יש לה בחיים ימין וזה נגד שמאל.

מצהירה על עצמה כתל אביבית חילונית במפלגה דתית קיצונית. ויש במפלגה זו מקום לכולם!
היא אינה ממצמצת. מדברת ברהיטות נבובה. לא בטפשות כי אינה טיפשה, אלא חסרת פניות. ספקות אינם חלק מהאישיות שלה גם שום עניין אנושי או פילוסופי ברמה זו או אחרת. היא שועטת בדיבורה הרהוט בכיוון אחד בלבד. “אנחנו לעולם לא ניתן שיחזירו עוד שטחים. הארץ כולה שלנו.
משקרת בלי למצמץ, למשל השר המהולל שהוא גם הבוס שלה במפלגה השיג עבודה לאלפי ערביות. ובקיצור ממש פטר אותן מהאבטלה והעוני שהיו נחלתן. מוסיפה שאין בעיה להכיל את כל הפלסטינים, בקלילות, כי זה מאד פשוט. תראו כיצד אנו מכילים את 70,000 הסודנים. אופס, תעצרי רגע עד כמה שידוע יש בסך הכל 45,000 מבקשי מקלט ומתוכם 35,000 אריתראים.
היא חסרת בושה וממשיכה באיחולים מלבבים לאורנה בנאי שהיא לדעתה ראויה להיכלא על דבריה  ואם זה תלוי בה, היא תושלך לחולות ולא לנווה תרצה כי בחולות קפוא וזה מתאים לה יותר. כל זאת כשבפרצופה קופא חיוך לא פתוח, יש לו טווח במידה הראויה…
קוראים לזה אישיות נגטיבית עם דיכוטומיה קשה, היא מבחינה בשחור/לבן לשאר הגוונים היא עיוורת. וכל מלה שלה בלי שום ספק מתקבלת בקריאות הידד מצד מצביעיה. לכן היא גם מסוכנת מאד, כי יודעת על איזה כפתורים ללחוץ.
התחושה שהיא מעבירה היא כי אם זה תלוי בה כל השמאל יועמד אל הקיר עם כתת יורים.
בהחלט שאיני מאחלת לנו את הישות המדופלמת הזו, שנראית כמי שבסוף השידור אפשר להבריג לה את הראש ולהוציא את הבטריות להטענה, כדי שתנוח לקראת המשימה הבאה.

 

כמו לוליינים בקרקס, בחירות 2015

 
בחירות 2015 הן ציון דרך שאי אפשר שלא להשאר פעורי פה ועינים לנוכח תחרות המפלגות המובילות בגנבת דעת הקהל, בצורך הפרוע לתשומת לב, ובעיקר בשחקני הרכש החדשים של כל אחת מהן, זה כנראה עוד אחד מסממני הקפיטליזם, של מי יותר גדול, של מי יותר יפה? נראה שהתקופה הקצרה שנותרה עד לבחירות תהיה סוערת אם כי ממש לא מסעירה. ניכר בה שהיא פונה הכי נמוך ומתחברת למערכת יצרים ורצון נואש להביא שינוי, להביא סדר בכאוס בלי שום מושג בהתארגנות. אולי כדאי שראשי המפלגות יקחו ריטלין ויניחו לציבור לעת עתה. הציבור כבר יעשה את שלו.

27/01/2015

קרקס פלסטינה

על הטרפז הגבוה

הבית היהודי עם אלי אוחנה

כוכב עבר של ביתר ירושלים ומאמן כדורגל .
וכבר בישר לנו אהוד יערי שזהו מהלך נבון, כי הוא יוכל להיות שר הספורט, יש לכם מושג כמה חשוב שהספורט יפול סוף סוף לידים אמונות וטובות. מי יודע אולי יהיה גם שר התרבות זה שידוך שהלך מצוין בשנים האחרונות עם פרס “האמנות הציונית”. איילת מאידך כבר פירשנה את המהלך הגאוני של בנט באומרה “הוא בחר בו כי הוא מזרחי…” אבל תודו , דחילקום תודו שהאיש מושך אליו תשומי אש!

 

עדן הראל שדרנית ודוגמנית לשעבר, למה היא נכנסה, אולי צריך גם ניצבים בקרקס?

 

וינון מגל , עורך וואלה החתיך, ששידר מאזור הדמדומים של עצמו, הוא עתונאי המחמד של בנט. אני שמעתי את הצהרת האמונים שלו ודי ברור שזו חתונה קטולית בבית היהודי.

 

שרון גל לעומת זאת, עתונאי חדשות הכלכלה הליליות צורף לישראל ביתנו שמתגלגלת במדרון השחיתות ככדור מסופת השלג האחרונה בקנדה. יהיה לו הרבה מה לעשות שם.

בליכוד לא טמנו ידים בכיסים, הם יצאו במסע מלכותי בשדרות היופי ואשתדל להחזיק פסון פמיניסטי, כי הן לא רק יפות, הן גם לא שותקות ואפילו תלתליהן כבר לא כל כך מרהיבים .

 

יאנה חודיקר היפה והמסורה שהיא אחות חדר ניתוח. אישה חזקה ומיוחדת כשלעצמה ולינור אברג’יל היפהפיה , שיש לה סיפור משלה, כמי שנאנסה והיום היא חוזרת בתשובה ונשואה. השאלה היא רק מדוע זה חייב לבוא בזוגות, ולמה מתכוון המשורר, להתמכרות המונית לסיפורים של סלבריטאים, של יפהפיות צמרת, של שיאניות יופי, זו הקונטרה לאלי אוחנה? כשאני חושבת על סדרות טלוויזיה על עשירים ויפים לעניים אני מתחילה להבין, אבל זה מסיג אותנו משהו כמו שלושים שנה אחורנית לא?

 

 

ומה הביאה ציפי לבני בכנפיה ל”מחנה הציוני”? ציפי רצינית היא רוצה רק לחזק, לחזק לחזק!

ידלין חבר בהנהלה הציבורית של אחד הארגונים המתועבים של הציונות הדתית, עמותת אלע”ד, אשר מטרתה העיקרית היא סילוק הפלסטינים מסילואן והכנסת משפחות מתנחלים במקומם. “המחנה הציוני הביא את ידלין כחסם לכל יזמת שלום עם הפלסטינים.
הציפור לא תעסוק בהפחדות, אלא בביטחון. ולשם כך צריך לפחות 3 גנרלים קשוחים ועזי מבע, ידלין הוא עתודה לשר ביטחון אם וכאשר… תא”ל במיל בר לב ואייל בן ראובן, ( נא להכיר, הראשון מלמטה)

הציפור ובן זוגה וכל שאר הפמיניסטיות של המפלגה כדאי שיפנימו שחיזוק והפחדה זה די  דומה.שימהרו ויביאו איזה שחקן רכש מסוג של גולש הגלים הציוני הראשון גל פרידמן שזכה במדליה באולימפיאדת אטלנטה ב1996, אבל לא זה גבוה מדי, אז אולי את שרית חדד שתשיר לבוז’י אתה גבר. היא מתאימה לקרקס וגם לא עדכנית מדי.

קרנבל הבחירות שבדרך רק החל. סבלנות רבותי, The best is yet to come
עם זאת אפשר כבר להודות כי המקוריות והגיוון של בנט מכניסה בינתים את כולם בכיס הקטן, כך גם הפשטנות והשטחיות שלו.
כי בנט יסודי ומדויק, הוא יודע למי הוא פונה.

Latest comments

25.09 | 20:12

Thank you Nahoum I know what you like best and it is all right with me. But I keep on changing with the themes and atmosphere of events.

...
27.07 | 13:23

Painting is brilliant. I respect you attitude. I prefer the cover of you poetry book. Subtle.

...
22.06 | 00:29

תודה עיינה. יש עוד רישומים רבים שאינם בקבוצה הזו אבל באותו נושא ובאותה הרוח...

...
21.06 | 18:50

יפה פה, מחכה לראות המשך הקו, עיינה

...