תיבה אדומה

Text

29/11/2012 

אתמול ראיתי את הסרט לייבוביץ' במעלות. סרט ישן מ- 78, ואני בטוחה שהאיש ידע היטב כל מה שאמר. ומה שהכי יפה הוא ידע כפי שכולנו אמורים לדעת, כלומר כל בני האדם באשר הם. ששום ארץ לא שייכת לאיש! גם שבדיה לא שייכת לשבדים וודאי וודאי שישראל/פלסטין
 לא שייכת ליהודים וגם לא לפלסטינים. מה שכן היא קיימת בתודעה שלנו כשלנו, או בתודעת הפלסטינים כשלהם, לא יותר מזה. על כן אנו חייבים להגיע להסדר בינינו לביניהם ולהפך כי זה הפתרון היחיד, או שנאבד וניטמע כאן בין מאות מליוני הערבים באזור וארצות העולם לא יצילו אותנו, כי אין שום סיבה... קושן מבחינתו היה רק לאלוהים . בני האדם משוכנעים שהאדמה קניינם היא, ולא כן היא!!!!
היום לפני 40 שנה.
עכשיו יש להם מדינה משקיפה, לשנה הבאה בירושלים הבנויה.
מתי יבין הימין שהמציאות כאן כדי להשאר ?
כשאנחנו נצטרך ללכת ?
Photo: ‎היום לפני 40 שנה. עכשיו יש להם
 מדינה משקיפה, לשנה הבאה בירושלים הבנויה. מתי יבין הימין שהמציאות כאן כדי להשאר ? כשאנחנו נצטרך ללכת ?‎

 

26/11/2012

 

סעד קשוע בכתבה להארץ מה21/11: "מצבה של הרשות כל כך מצער אותי.אני די מרחם על אבו מאזן, שרק לפני כמה שבועות ויתר על זכות השיבה לטובת חדשות ערוץ 2. לבי נכמר על האיש שאני מעריך את דעותיו ועמדותיו על מאבק לא אלים נגד הכיבוש".
אז רק תגידו מה אתם רוצים?... עבר שבוע מאז שנגמרה המלחמה? מלחמה? טמרון? ניצול של שני עמים לצורך השחזת חרבות, כלכלת מלחמה? מלחמתת בחירות? הפעלת מערך המילואים? והרבה הפגזות דו סיטריות, מה זה היה בדיוק? 
לא זוכרת כמה זמן עבר...
דומה שדברים כאן טובעים בתהום הנשייה ותהליכים היסטוריים עולים ונופלים על אינטרסים לאומיים או בינלאומיים. 
ואנשים מה?
סעד קשוע בכתבה להארץ מה21/11: "מצבה של הרשות כל כך מצער אותי. אני די מרחם על אבו מאזן, שרק לפני כמה שבועות ויתר על זכות
 השיבה לטובת חדשות ערוץ 2. לבי נכמר על האיש שאני מעריך את דעותיו ועמדותיו על מאבק לא אלים נגד הכיבוש". אז רק תגידו מה אתם רוצים?... עבר שבוע מאז שנגמרה המלחמה? מלחמה? טמרון? ניצול של שני עמים לצורך השחזת חרבות, כלכלת מלחמה? מלחמתת בחירות? הפעלת מערך המילואים?
 והרבה הפגזות דו סיטריות, מה זה היה בדיוק? לא זוכרת כמה זמן עבר... דומה שדברים כאן טובעים בתהום הנשייה ותהליכים היסטוריים עולים ונופלים על אינטרסים לאומיים או בינלאומיים. ואנשים מה?
Like ·  ·  · Promote · about an hour ago · 
 
 •  
 •  
  Tamar Aviyah אצלי הזמן עצר
 •  
  Micky Harel נראה לי שגם אצלי, ולכן אני כותבת את זה, אבל שימי לב כמה שהכל מתקדם רק לקראת המלחמה הבאה... המלחמה הזו הייתה לחלוטין לא מובנת התחילה מאישור התחל ומחירחור מלחמה עם הריגתו של ג'עברי והסתיימה עם קריאת עצור! ובעצם הסתיימה במעין תיקו. אחרי כל כך הרבה בזבוז משאבים... הרג ופחד לאוכלוסיות. מה זה? מה זה אם לא מלחמת ליכוד העם שכולה הכנה למלחמה הבאה. עם של פתאים ועוד ירוצו לבחור באנשי השררה המרושעים האלו!
 •  
  Tamar Aviyah אני בנתיים ממשיכה לשתוק כי מה שיש לי להגיד מפחיד אותי .
 •  
  Medad Gottlieb אבו מאזן עזב את עמדתו הישנה ואימץ גישה חדשה שעל פיה הוא מוותר על זכות השיבה, אבל הוא עומד בתוקף על הגישה שעל פיה קיימת לו זכות השיבה לעמדתו הישנה
 •  
  Micky Harel גם אתה צריך להבין שהוא צריך להציל את עורו. אבל הוא מוכן בהחלט למשא ומתן. אם הוא לא היה אומר את המשפט השני שאליו אתה מתייחס ברצינות רבה ספק אם היה שורד יממה... זה סבוך, אבל לא בלתי אפשרי, תלוי מה רוצים, מלחמה או שלום? ולפי המצטייר לא הממשלה שלנו וגם לא רב העם מעוניינים במשא ומתן וגם לא בשלום. ויש כאן נכונות קורבנית לשמש שפני נסיון לצבא ול"מסעות" הידוק לאומני של הממשלה.

   

 

23/11/2012

  חינוך נוער לאזרחות

אתמול בשיעור עם נוער , שאלו אותי הרבה שאלות מביכות בעיקר בבורות שלהן שהעידו בלי כחל ושרק ואףאושרו על "חינוך ימני טוב" . מה שעשיתי שיקפתי להם את הצד השני בשאלות על שאלות ונתתי להם לחוש את הדרך הגזענית שבה נשאלו שאלותיהם ואת האגויזם והפחד הקמאי מהאחר. זה עורר אותם יותר ויותר ונאלצתי לקטוע לפני שגם הפרנסה הדלה שלי תיפסק כאשר יספרו להורים מה שאני מלמדת אותם במקביל לציור ובקיצור, אני יכולה לסכם שכן השפיע על חלק ניכר והיו צמאים/אות לדעת עוד. החלטתי שבנושאים הסטוריים הם בהחלט יכולים לפנות ןוויקי פדיה ושבלי שום ספק שיעור אחד אחרי מלחמה מגוחכת לא יספיק כדי ליצור את השינוי. וחוץ מזה זה באמת לא התפקיד שלי. אבל הם ידעו למה הם שואלים אותי כי מהוריהם אין להם

!תשובות כלל, ובבית הספר הם לא לומדים דבר וחצי דבר!!! לדעתי הנוער הוא קרדום לחפור בו

 

חינוך לחשיבה רחבה לאוכלוסיה בכלל

כשחזרתי אמש מהשיעור לנוער הנ"ל ראיתי אתמול ביו טיוב סרטון שבו נוסה במהלך ביקור בשדרות של פלסטיני בשם ערפאת רעיון מעולה. תושבי שדרות נשאלו שאלות שהביכו אותם על דעתם על פלסטינים ועל הכיבוש. הם הביעו התנגדות עצומה  וחסרת פניות. בחציו השני של הסרט הם עושים תרגיל משחקי של חילוף תפקידים כשהם מדברים מגרונם את הפלסטינים והיה משהו שעבר בניסוי הזה עם הרבה רגש ואמפתיה. כנראה שצריך בעיקר לעבוד על הנקודה הזו. שבה אנו מפתחים את הראייה וההבנה של האחר ולא את ביטולו 

 

 

 

22/11/2012

,בוקר ראשון להפסקת האש

מונה סיבות למטרת המבצע

 ?מלחמת שלום הקלפי

 ?מלחמת העברת התקציב

 ?מלחמת עופרת יצוקה 2

 ?מלחמת שיחרור עזה

?מה עשינו שם 

?ניצחנו הרבה ילדים

?בזבזנו עודפי נשק

?בזבזנו 3 מיליארד שקלים

 ?הרסנו תשתיות של עניי עזה 

"הרגנו את הרמטכל שהיה "בן מוות

(אבל גבר, גבר (לדברי פואד.. 

,מי שאפשר היה לסמוך על דבריו

 ?תירוץ לפצוח במלחמה

?עשינו חזרה גנרלית להתקפה באיראן

עשינו נעים לזחיחות של ביבי

?ביבי והנייה עשו נעים בגב אחד לשני

?ביבי יצא גדול בתורת הוראות הדוד סם

רשימה ארוכה

?ומי המפסיד הגדול שאותו תיחמנה הממשלה

ומי מבסוט מהמותנים שהתרחבו פתאום למדינה 

?וממעבר רפיח שנותן לעזה מעמד של מדינה

ועכשיו אומר לנו שר הבטחון

שמי שלא מרוצה כאן יכול לנסוע לשוייץ ולפינלנד

טריאומבירט של נבכים שהמצאת המלחמה לא זרה להם

.והמצאת השלום קיימת עבורם אולי בלקסיקון של פינלנד

 

 

 

 

.שעות ספורות לאחר מכן פיגוע, מטען נפץ כנראה, באוטובוס שהתפוצץ, 7 נפגעים, אין הרוגים

רק בעזרת נתניהו מגשים החמאס את חלומו הרטוב למדינה עצמאית משלו , וביבי מקבל את הבונבון המיוחל .שתמיד חמד לעצמו, את השטחים על גוש אמונים ועל אבו מאזן והחמס שנמצאים בתוכם גם כן. יופי לנו

הנייה וביבי הם יד רוחצת יד בדם ואבו מאזן הוא אשר נזרק לפח! מי שחלם על יונה לבנה ועשן לבן

!בשמי התכלת של תל אביב התבדה... כי במקום זה הצלחנו להביא את האביב לתל אביב

?העתיד כעת ממש לא צפוי 

מחפשים את המחבל/ים, מי יודע לאן נגיע שוטרים מחפשים באזור עזריאלי מדלת לדלת, בין איכילוב לקריה ?ולבית משפט השלום בתל אביב.טירוף מערכות?  

בואו נשאל שוב, האם זה צפוי? מכל הלב אני אומרת שמקווה שזו התפרצות חד פעמית מינורית ושלא תחזור שכמוה, אבל אני בספק.  הצלחנו לספק את כל התמריצים להתרחשויות וגם לאלו שיגיעו מאוחר יותר. ואם האביב הפלסטיני היה אמור לפרוץ נגד הרשות ואבו מאזן, יש סיכוי טוב שהכיוון השתנה מערבה. הרווחנו את הבלגן במו ידינו. אבל לביבי יש קייס הוא הופך לבעלים הכל יכול על השטחים ויוכל להמשיך ולבנות ולהיבנות בה...

 

21/11/2012 

ושוב אני יושבת כאן לאחר שישראל לא השיגה את הפסקת האש,

ובעצם לא השיגה את יעדיה,

ובעצם מהם יעדים של מלחמה?

מי בכלל משיג יעדים במלחמה?

מי מנצח? מי מפסיד? 

מדוע אנו זקוקים כל פעם מחדש

להעלות תירוצים וכזבים כדי לפצוח במלחמה

שסופה ידוע מראש?

 

ישראל מתחילה תמיד כשהיא עומדת על הראש ולא על הרגלים? אה, זווית ראייה מעניינת... אז למה תוצאותיה של זווית ראייה שקרית ומאד מעניינת זו נושאת בחובה מראש תוצאות חסרות משמעות והרות אסון?
כבר זמן רב שאפשר היה לדבר הסדר עם אבו מאזן. אבל לא ישראל גם רואה בו חלשלוש וגם לא רוצה בשום הסדר. ישראל יש לה גוש אמונים שבנה ישראל נוספת בשטחים ועכשיו לך ותפרק את זה, ופליטים רחמנא ליצלן. מי רוצה לנגוע בזה. הרבה יותר טוב לתקוף בעזה. ככה אנחנו פותרים מס' בעיות שהממשלה מעוניינת ודואגת לפתור אותן ולא לטובת שום ציבור ובטח שלא לטובת תושבי הדרום החם. ראשית סמיכות המלחמה לבחירות ובתאריך נוח ונפלא, לפני השבעת אובמה...למדו לקח מהסיבוב הקודם.
שנית מלחמת בחירות במקום כלכלת בחירות. בחירות שבאו כדי שלא להתמודד עם גרעון עצום הדורש קיצוצים מרחיקי לכת בתקציב ושלישית להיפטר מאבו מאזן ומהמחויבות לשטחים. ככה הצלחנו לתת יד עם החמס, כן סימביוזה מושלמת, יד רוחצת יד בדם... ביבי וחמס. החמס שיקבל את מעבר רפיח יכריז על עצמו כעל מדינה נפרדת ומה עם יתר הפלסטינים ואבו מאזן

,כמו שנכדי אומר

.זה לפח

Write a new comment: (Click here)

SimpleSite.com
Characters left: 160
DONE Sending...
See all comments

| Reply

Latest comments

25.09 | 20:12

Thank you Nahoum I know what you like best and it is all right with me. But I keep on changing with the themes and atmosphere of events.

...
27.07 | 13:23

Painting is brilliant. I respect you attitude. I prefer the cover of you poetry book. Subtle.

...
22.06 | 00:29

תודה עיינה. יש עוד רישומים רבים שאינם בקבוצה הזו אבל באותו נושא ובאותה הרוח...

...
21.06 | 18:50

יפה פה, מחכה לראות המשך הקו, עיינה

...
You liked this page