תיבה אדומה

Text
 
 

16/11/2012

 הזעקות, נפילות ומה שביניהן

 טיול קיצי /סתוי בשוק הפשפשים ואנחנו בביתה של ורד נבון חברתי מפייסבוק. שותים קפה מצוין עם תמרי מג'הול עסיסיים ואגוזים, ופתאום שי בנה של ורד אומר, יש הזעקה. לוקח זמן עד שאנחנו קולטים, טוב אז עם ספלי קפה ביד שי מוביל אותנו לפרוזדור שבין הכניסה לשירותים. ילד עם תושיה , בכלל ילד נבון! עומדים שם כלא מאמינים עד שמסתיימת ההזעקה ולא מגיעה הזעקת הרגעה. טוב אז ממשיכים כרגיל. אני מנסה להעלות את החוויה לפייסב

וק מהסמרט פון שלי, ולא עולה... אחר כך מהמקינטוש של ורד ולא הולך. טוב שנפל בשטח פתוח. איש לא נפגע, שמענו את הבום ואפילו די חזק!. שואלת את עצמי איך קרה שלא תקפה אותי הפוביה שהייתי כל כך רגילה אליה מאז מלחמת המפרץ. הפוביה שהייתה כל כך קשה ובגללה שכבתי קטטונית 3 ימים ו-3 לילות עד שקול פנימי אמר לי קומי לפני שיקחו אותך באלונקה לשלוותה... קמתי , אבל מאז כל אופנוע שעבר היה הזעקה עבורי. מלחמת לבנון הגיעה אלי כמו התקף לב, וכעת אני שקטה. אני ממש, אבל ממש לא מאמינה במלחמה הזאת ולא מבינה כיצד מובילים אותנו שוב ושוב למצב של מלחמה. כיפת ברזל ושאר קשקושי בטחון. קרקורי מלחמה וכינויים מטומטמים כמו עמוד ענן . פשוט ביזיון. וכעת אני רואה שהטיל נפל בשטח ריק בגן צ'רלס קלור. היו שם כמה ניידות. טוב נקווה שיעבור מהר כי הממשלה הזו ממילא לא שואלת אותנו ועושה את כל העולה בדעתה, הלך לה איראן באה עזה. ואני בסך הכל רוצה לשוב הביתה בשלום וכך גם תושבי עוטף עזה ותושבי עזה והגדה. כולנו אנשים , נשלטים מלמעלה. דגנרלים יושבים עלינו והחיילים , הם רק יורים ומבצעים פקודות. ותמיד בא הסיכום שאומר לנו, אין עם מי לדבר, אין עם מי לשאת ולתת. ולידיעתכם, הרגע קיבלתי הודעה טלפונית בהולה, לגשת ולפנות מה שחשוב לי במקלט/סטודיו שלי. כי פותחים את המקלטים לציבור... בקיצור באסה
 
 
 
 
 תשובה להמונים ששואלים על זכותנו להגן על עצמנו
וגם למתקרנפים בעם...
 
Micky Harel לישראל יש המון זכויות ולראייה היא גם מממשת אותן!!!!!!!!!!!! רק שלא תמיד היא עושה את זה למענך או למעני ובטח לשלא למען ישובי עוטף עזה וכרגע גם מאד לא למען תושבי המרכז... ישראל עושה הכל לשמר את המצב המלחמתי הזה. לפני 4 שנים בנאומו אמר כרק כי הוא ישתיק את החמס לתמיד. ישמיד את התשתיות שלו ולא תבאנה שום הצקות ושום הפצצות מעזה. עברו 4 שנים ומה בעצם קורה? אז עכשיו אנחנו עושים את אותו הדבר ופוגעים באזרחים שם והם פוגעים באזרחים כאן ואין לזה שום סוף. ולמה שירצו סוף? אם זה נותן לממשלה יופי של סדר יום שמטשטש את אבו מאזן שרוצה לדבר עם ישראל וישראל ממש לא רוצה לדבר אתו. והוא מדבר על הליכה לאום. אז בום בום, הפצצות בעזה. ויש בחירות ועם ישראל אוהב שהצבא שומר עליו. אני מדברת על הרב שאני לא יודעת מתי הוא גם חושב או קורא עיתון בכלל. ומצב כלכלי שרק אלוהים ששמט אותנו מזמן יעזור לנו. להגן על גבולות קצת? כמה תמימות יכולים להאכיל אותנו וזהבה גלאון ושלי הן רק המקהלה היוונית של ביבי!

 

 

16/11/2012

מלחמת עמוד ענן

 

 

ואכנס ישר לויכוחים ופולמוסים ברשת

 • אתמול שמעתי את זהבה גלאון :
  "לישראל יש את מלוא הזכות להגן על עצמה, אבל, - בלהבלהבלהבלהבלהבלהבלה......"
  סליחה זהבה -
  כל מה שנאמר על ידך אחרי שמונה המילים הראשונות כבר לא שווה כלום. 
  איבדתם פתק אחד לפחות.
  1Unlike ·  ·  · 
  •  
  •  
   Micky Harel אז זאת היא, שמעתי ממיקי גוריון משהו לא מדויק על זה, וחשבתי מיד שלי כי זה ברור. עכשיו זאת כבר גם זהבה ושלושת הדובים, הקרנפים באים...
  •  
   Ido Grumer חבל שלא הקלטתי אותה !!!
  •  
   Micky Harel באמת חבל. זה כל כך מטומטם, ויש סיכוי שהיא חושבת שזה יביא לה קולות? לא מבינה את שקרני השמאל. די עם זה. הגיע הזמן לנקוט עמדה ולהפסיק את הזיגזג המכוער הזה. כאילו לא ברור להם ש"המלחמה" המעוננת הזו תביא לאיזו תוצאה מעבר להשתקה זמנית של החמס שאותו ישראל מתחזקת היטב כנגד אבו מאזן. הרי רק ככה אפשר להמשיך להתעלם ממנו ולהמשיך בהתנחלויות וציפוף השטח היהודי/משיחי בגדה.
  •  
   Leah Pilowsky למה לא שווה כלום? לישראל אין מלוא הזכות להגן על עצמה?
  •  
   Micky Harel אם אתה מחפש ניקיון אידאולוגי והבנה אנליטית עמוקה יותר של השמאל כדאי שתשמע את דבריה של אסמא אגברייה. http://youtu.be/5T9Jvx37jUs בהפגנה אמש!
   www.youtube.com
   דעם מפלגת פועלים במסר חד וברור לממשלת ישראל לעצור את מלחמת הבחירות הפושעת של הממשלה. 15-11-2012
  •  
   Micky Harel לאה, לישראל יש המון זכויות ולראייה היא גם מממשת אותן!!!!!!!!!!!! רק שלא תמיד היא עושה את זה למענך או למעני ובטח לשלא למען ישובי עוטף עזה וכרגע גם מאד לא למען תושבי המרכז... ישראל עושה הכל לשמר את המצב המלחמתי הזה. שימי לב לפני 4 שנים בנאומו אמר כרק כי הוא ישתיק את החמס לתמיד. ישמיד את התשתיות שלו ולא תבאנה שום הצקות ושום הפצצות מעזה. עברו 4 שנים ומה בעצם קורה? אז עכשיו אנחנו עושים את אותו הדבר ופוגעים באזרחים שם והם פוגעים באזרחים כאן ואין לזה שום סוף. ולמה שירצו סוף? אם זה נותן לממשלה יופי של סדר יום שמטשטש את אבו מאזן שרוצה לדבר עם ישראל וישראל ממש לא רוצה לדבר אתו. והוא מדבר על הליכה לאום. אז בום בום, הפצצות בעזה. ויש בחירות ועם ישראל אוהב שהצבא שומר עליו. אני מדברת על הרב שאני לא יודעת מתי הוא גם חושב או קורא עיתון בכלל. ומצב כלכלי שרק אלוהים ששמט אותנו מזמן יעזור לנו. להגן על גבולות קצת? כמה תמימות יכולים להאכיל אותנו וזהבה גלאון ושלי הן רק המקהלה היוונית של ביבי!
   <div id=".reactRoot[1].[1][2][1]{comment10151131059640732_24226013}..[1]..[1]..
   [1]
    

    •  
     Leah Pilowsky מיקי, תעשי לי טובה. מרצ היא הבעיה שלך עכשיו?! מרצ?! מרצ יצאה למלחמה הזו?! מרצ תמכה בה?! מרצ היא המפלגה הציונית היחידה שיש לה אומץ לצאת נגדה, אז מרצ אשמה בזה שהיא ציונית?! הציונות של מרצ מוחקת את הביקורת שלה נגד המלחמה שהיא בעצם לא מאד שונה מהביקורת שלך?!
    •  
     Micky Harel נכון לאה את שוב צודקת, אבל גם מרץ צריכה ללכת עד הסוף ולא לנסות למצוא חן בכוח , זה בדיוק מה שלא יעזור לה.
    •  
     Ophira Gamliel אם ציונות זה לסתום את המוח ואת הפה כל פעם שפאשיסט יוזם איזו מלחמונת לארוחת הבוקר, אז - לא תודה. הגיע הזמן להתנער מהתפיסה הלא רציונלית הזו. היא הייתה (אולי) טובה בשעתה, עכשיו היא עול מסואב ורקוב וגם מטמטם אנשי ציבור ככה שנסתם להם המוח ל-גמ-רי.
    •  
     Leah Pilowsky לא, ציונות זה בעיני לחשוב שיהדות היא לא רק דת אלא גם לאום ושללאום הזה מגיעה ריבונות בחלק משטחי הארץ הזו . לא על חשבון הלאום הפלסטיני, שגם לו מגיעה ריבונות בחלק משטחי הארץ הזו ותוך מתן זכויות אזרח שוות בתוך המדינה וזכויות קולקטיב אתני למיעוט הערבי ובלי מלחמות מיותרות ורצוי בלי מלחמות בכלל. הציונות שלי היא ממש, אבל ממש, אבל ממש ולגמרי לא זו של הביברמן, וגם לא זו של שלי, אבל היא לא עול מסואב בעיני, ואני לא מוכנה לתת לה גט כריתות רק בגלל הביברמן והשלי.
    •  
     Ophira Gamliel אם כך - חייב הציוני היום להתנגד לממשלה הזו ולמלחמת הקמפיין המרושעת הזו. בריש גלי! ומבלי לחשוש לאבד "קולות" בקמפיין!

    •  
     Micky Harel אז שכנעי אותי שאת באמת רוצה להידבר עם שכניך שאת באמת רוצה שלום ובאמת חושבת שלך יש ריבונות וגם להם. איך בדיוק את עושה את זה כשאת מגינה על ישובי עוטף עזה לכמה חודשים ואחר כך מה? כשאת סותמת את הפה לאבו מאזן ומשתיקה כל סיכוי למשא ומתן כשאת נסמכת על קבוצה המוגדרת כבריונית פונדמנטליסטית החמס. וכשאת בעצם משמרת אותה בתור רוח גבית לעשיית ההתנחלויות וההתפשטות הציונית בשטחים?! ואני לא חושבת שזו את . השימוש באת הוא רק משום שזו תשובה ישירה אליך, זו את שהגנת על זכותנו לתקוף לצורך הגנה כמוצהר...
      
     

    הציורים שמלווים את הבלוג הם ציורים שלי, All rights reserved to Micky Harel
 

Write a new comment: (Click here)

SimpleSite.com
Characters left: 160
DONE Sending...
See all comments

| Reply

Latest comments

25.09 | 20:12

Thank you Nahoum I know what you like best and it is all right with me. But I keep on changing with the themes and atmosphere of events.

...
27.07 | 13:23

Painting is brilliant. I respect you attitude. I prefer the cover of you poetry book. Subtle.

...
22.06 | 00:29

תודה עיינה. יש עוד רישומים רבים שאינם בקבוצה הזו אבל באותו נושא ובאותה הרוח...

...
21.06 | 18:50

יפה פה, מחכה לראות המשך הקו, עיינה

...
You liked this page