תיבה אדומה

Text

 

 


ערץ האמנות

August 27 

 29/8/14

הארצות נבדלות זו מזו על-ידי גבולות... הגבולות הם קוים. מליוני אנשים מתו בגלל הקוים האלה . אלפי אנשים מתו משום שלא הצליחו לחצות אותם... אנשים נלחמו על חתיכות זעירות של מרחב, קצה גבעה, כמה מטרים של חוף ים, שן סלע, פינת רחוב. מליוני בני-אדם מצאו את מותם בגלל הבדל מפלסים קל בין שתי נקודות שהמרחק ביניהן לא עלה לפעמים על מאה מטרים: במשך שבועות נלחמו בשביל לתפוס או לשוב ולתפוס את גבעה 532 .

ג'ורג' פרק, ... See More

UnlikeUnlike ·  · Stop Notifications · Share

3 shares

Micky Harel

מאידך. כל כך הרבה מתו וממשיכים למות בגלל גבולות לא מוגדרים, כמו פרצת הגבולות של הסכמי סייקס פיקו בידי דאעש. כמו יגוסלביה, כמו ישראל והפלסטינים בעיקר!

August 27 at 2:08pm · Like · 3

 

יואב בר-ישראל

שמעתי דיעה ברדיו מתחום הגיאו-פוליטיקה,שישנם מגמות וסימנים כיום ל''מחיקת'' המושג והיישות ''מדינה''/ואף 'לאומיות' - במובן של חזרה ליישויות/מהויות שבטיות/עמים/עממים/ישויות-אתניות כבעבר הרחוק
- מה שלא מבטיח כמובן הפסקת סיכסוכים/מלחמות,
אך בכל אופן טשטוש גבולות מדיניים מלאכותיים-פוליטיים,ואולי מצב זה יאפשר יותר התערבבות דיפוזיה טבעיות ...

12 hrs · Like

 

Micky Harel

כמו ביגוסלביה יואב? כמו באירופה שלפני מלחמת העולם הראשונה? כמו הכיבוש של אירלנד? (די מזכיר את הכיבוש שלנו את הפלסטינים. רק שהחל בתקופה בה היו פרקטיקות אחרות. אנחנו נותרנו הכובשים היחידים... אין דיפוזיה טבעית משום שיש כוחות מנוגדים, למשל דתות ביגוסלביה . אינטרסים של מנהיגים ולאומנות שמתחזקת דווקא כשאין מדינות לאום. זו לא התערבבות טבעית זו התפוררות לשבטים, ישויות אתניות ארכאיות, כמו דאעש בלי חוקי מדינה המפעילים את חוקי השריעה הכי פרימיטיבייים , ברבריים שיכולים להיות שנותרו פה ושם במדינות דיקטטוריות חשוכות באזורנו. זה לא כמו לנוע בחופשיות ברשתות חברתיות באינטרנט וליצור קשרים ופתיחות, זה פחד אלוהים.

9 hrs · Like · 1

 

 

Write a new comment: (Click here)

SimpleSite.com
Characters left: 160
DONE Sending...
See all comments

| Reply

Latest comments

25.09 | 20:12

Thank you Nahoum I know what you like best and it is all right with me. But I keep on changing with the themes and atmosphere of events.

...
27.07 | 13:23

Painting is brilliant. I respect you attitude. I prefer the cover of you poetry book. Subtle.

...
22.06 | 00:29

תודה עיינה. יש עוד רישומים רבים שאינם בקבוצה הזו אבל באותו נושא ובאותה הרוח...

...
21.06 | 18:50

יפה פה, מחכה לראות המשך הקו, עיינה

...
You liked this page