תיבה אדומה

Text
Micky Harel shared ‎מיקי רוזנטל‎'s statos

17/7/2013

 
ממיקי - למיקי ולמצב האומה........................................................................
אז מה יש לנו כאן את כל החנות של הסמרט פון שלי! בחיי כל הכבוד למיקי
ומה שבעצם אני רוצה להודיע לך מיקי זה שאתה לא אשם בביטול הגזירה 
על עקרות הבית, אני בטוחה בזה כי כשהייתה ההפגנה הכי קולית בעיר של 
אנשים ספורים מדעם שעשו רעש בשביל עדר פילים וכמה עיתונים רצו לסקר אותם
כבר הייתה תשובה על הלפידומטר של הלפיד הלאומי שלנו מוכנה ומזומנה. אבל 
תמשיך עם העבודה הטובה ואנחנו נצא נשכרים. ואתה צודק הנבואה נתנה לשוטים!
 
 
איך הצלחתי לבטל גזירות

יאיר עוד לא יודע, גם ראש הממשלה עוד לא מעודכן. לפיכך, אתם הראשונים לדעת איזה גזירות מתוך חוק ההסדרים הנוראי יבוטלו.
מיד תבינו כיצד אני יודע ולמרות שבדרך כלל איני עוסק בנבואות - אני יודע בודאות גבוהה מה צפוי לקרות.

מעט הבהרות לגבי איך העניין הזה עובד. לממשלה חסר כסף. באוצר יודעים שהם צריכים להביא הרבה רעיונות איך למלא את הקופה, ויותר מזה; סך הגזירות שהם הוגים במוחם הקודח גבוה מגודל הבור התקציבי. למה? מפני שכולם מכירים את כללי המשחק. חלק ניכר מהגזירות לא יגיע לקו הגמר. שר האוצר יבטל כמה גזירות מפני שהוא לא עומד בלחץ או מבין שהוא עלול להיפגע פוליטית. דוגמא: לפיד ביטל את הרעיון להעלות את שכר הלימוד באוניברסיטאות וגנז את הרעיון להכריח קשישים סיעודיים לשלם עבור ביקור של עובד סוציאלי.

גם אני יכול לקחת קרדיט על ביטול הסעיפים הללו. פניתי לשר, צעקתי בישיבות שאלה רעיונות גרועים. עובדה, הגזירות בוטלו. אז אני שותף (:

כל זה קרה כמובן לפני שהונח חוק ההסדרים על שולחן הכנסת. ומפני שפקידי האוצר מכירים את התהליך - הם גם הוגים רעיונות מופרכים כדי שהתקשורת תעסוק בהם במקום להתעמק במשמעות האמיתית של הגזירות. דוגמא? זוכרים את הדיון סביב הרעיון להטיל מס על המתים. 

הלאה: אחרי תהליך ה״קח תן״, שבו פוליטיקאים מהקואליציה והאופוזיציה מבקשים/דורשים משר האוצר לשנות, להוציא, לתקן את החוק. ואחרי שגורמים אינטרסנטים סיימו לבחוש - מגיע חוק ההסדרים לכנסת.

אז איך אני יודע איזה גזירות יבוטלו מתוך החוק שכבר הונח? אני אומר לכם באחריות שלא יוטל מס בריאות על עקרות בית. זה אחד הסעיפים הכי אוויליים. יש כ 450 אלף נשים כאלה, חלק ניכר מהן רוצה לעבוד אך מתקשה למצוא תעסוקה. עול הפרנסה נופל על בן הזוג והמצב הכלכלי לא משהו. באוצר לא רואים בני אדם. רק מספרים. לא איכפת להם להרע את מצב המשפחות הללו ולחייב אותן בהוצאה חודשית נוספת של מס בריאות על מי שאין לא עבודה ומצבו הכלכלי קשה גם כך.
הסעיף יבוטל מפני שהוחלט שהוא יידון בשתי ועדות. בועדת הכספים ובוועדת העבודה והרווחה. פרשנות פוליטית: אין סיבה אמיתית לפצל את הדיון. הפיצול נועד לתת קרדיט על הביטול של הסעיף גם לגילה גמליאל (שהיא מרכזת הקואליציה בועדת הכספים) וגם לחיים כץ (יו״ר ועדת העבודה והרווחה). לא יכולה להיות סיבה אחרת לפיצול - אז הנה אני הראשון לבשר לכם וגם לשר האוצר שהגזירה הזו מבוטלת. אני יכול גם לטעון שפעילותי נגד הסעיף הופכת אותי לשותף. מה, לא מגיע לי קרדיט על ביטול הגזירה הנוראית?

מה עוד יבוטל? אחסוך לכם את כל ההסברים הפוליטים - אבל ברור שהרעיון להטיל מס הכנסה של 1.5% על כלל העובדים לא יעבור. ההצעה היום היא להטיל את המס הזה גם על משתכרי שכר מינימום. זה רעיון רע. מבטיח לכם שהוא לא יקרה. אנחנו פועלים שהמס יוטל החל מהשכר הממוצע, ואם צריך עוד כסף ייתכן שהמס על משכורות גבוהות יעלה ל2%. 

מה עוד יבוטל? הניסיונות לפגוע בחיסכון לפנסיה והרעיון לבטל את ההטבות למשפרי הדיור הם חסרי סיכוי. הנה הצלחתי לבטל עוד גזירות ותזכרו שאני הראשון שסיפר לכם על זה (:

לזה קוראים אופוזיציה לוחמת. שבוע טוב, מיקי

Write a new comment: (Click here)

SimpleSite.com
Characters left: 160
DONE Sending...
See all comments

| Reply

Latest comments

25.09 | 20:12

Thank you Nahoum I know what you like best and it is all right with me. But I keep on changing with the themes and atmosphere of events.

...
27.07 | 13:23

Painting is brilliant. I respect you attitude. I prefer the cover of you poetry book. Subtle.

...
22.06 | 00:29

תודה עיינה. יש עוד רישומים רבים שאינם בקבוצה הזו אבל באותו נושא ובאותה הרוח...

...
21.06 | 18:50

יפה פה, מחכה לראות המשך הקו, עיינה

...
You liked this page