תיבה אדומה

Text

 

סטטוס מעניין
הצבא בתמיכת חלק מהעם הפיל מנהיג שנבחר בבחירות דמוקרטיות ועד כה לא עשה שום צעד ממשי להגביל את הדמוקרטיה (הרבה פחות מאובמה ונתניהו בעצם). איזה חידוש! זה הכול הפייסבוק, הטוויטר ועולם הרעש הקקופוני שאנחנו חיים בו - אף פעם לא ראינו דבר כזה קודם. וודאי שלא נאמר בצ'ילה. לפחות שם המשפחה של הנשיא החדש הוא מנסור. כמו סבא שלי, אלברט. אולי עכשיו אקבל דרכון מצרי.
Like ·  · Unfollow Post · 49 minutes ago via mobile
 •  
  Nir Nader likes this.
 •  
  Ron Barkai ניסוח דורש תיקון: חלק ניכר מהעם [בכל זאת 33 מיליון ברחובות ו- 22 מיליון שחתמו על העצומה...] בתמיכת הצבא, הפיל מנהיג שנבחר בבחירות דמוקרטיות ועמל קשות לחיסול אותה הדמוקרטיה... באשר לדרכון המצרי: מומתז!
 •  
  Julia Kislev דווקא נראה לי שמורסי הספיק בשנה לעשות די הרבה נגד הדמוקרטיה זאת הסיבה שהוא עף בסוף לא? זה הגיע ששליטה צבאית במצב אבל זה לא נראה כי יוזמה של הצבא..
 •  
  Jonathan Ben Efrat מורסי לא ביטל את הדמוקרטיה ולא את ההליך הדמוקרטי במצרים. אין ספק שהאספירציות האסלאמיות שלו גברו על הרעיון הדמוקראטי, יחד עם זאת גם הוא הבין בינואר 2011 שאי אפשר לבטל את רצון העם לדמוקרטיה. הוא לא הוציא מחוץ לחוק את התנועות החילוניות ולא מנע מהן להתמודד לפרלמנט. כמו שאמר חבר סורי אתמול "קודם כול להפיל את המשטר הצבאי"!
 •  
  Ron Barkai מורסי נקט בשורה של צעדים אנטי-דמוקרטיים בעליל. כלא מבקרי המשטר. עיתונאים, שחקנים ופעילים חברתיים. והעיקר: הניסיון לשנות את החוקה אל הכיוון האיסלמיסטי. ראה לעניין זה מאמרה של דליה, העיתונאית והפעילה החברתית המצרית שראה אור בהארץ.
 •  
  Micky Harel כעת אולי באמת נוח לראות את מורסי כמי שלא מנע הליכים דמוקרטיים. אבל איזו דמוקרטיה זו הייתה? אולי כדאי לנסות לחשוב על מה יקרה הלאה מכאן ולא לבכות את הורדת מורסי שלא הוסיף דבר וחצי דבר למצרים ופעל על פי צווי האחים המוסלמים בלבד בידיעה שבבחירות דמוקרטיות הוא יעלה שוב. כי היה להם רוב. ברור שהליכים דמוקרטיים חשובים לאין ערוך. השאלה היא רק האם דמוקרטיה שממחזרת את מנהיגיה סטייל ביבי למשל היא באמת דמוקרטיה. מנהיגים שיכולים בחסות הבחירה הדמוקרטית שהעלתה אותם להרוס כל חלקה טובה במהלך הקדנציה שלהם אינם דמוקרטים. גם הם מנצלים את הרוב התמים שבחר בהם במחשבה שהוא עושה את חובתו האזרחית.
  5 minutes ago · Like · 1
15 minutes ago · 
 
 • מה ההבדל בין המינויים של ביבי לבין מינויים של צבא מצרים או הכפיה הדתית של האחים המוסלמים? 
  פרנקל בהחלט משרת את הדת הכלכלית האסונית והמושחתת של ביבי, המפריטה מדינה שלמה לדעת וניזונה מסבלו של האזרח הקטן לטובת הטייקוניזם . 
  מינויי הצבא במצרים משרתים את הדת של מוברק, רודנות ושחיתות הרוכבת על גלי מהפכה עממית תמימה שלא הביאה עמה שום פרוגרמה...
  האחים המוסלמים עקפו כל דרך דמוקרטית בידי בובת החוטים שלהם מורסי וציפו שיצליח לכפות את חוקי השריה שקבעו כחוקה למצרים. וגם הם אמצו את השיטה הנאו ליברלית
  אז ועדת טירקל אישרה
 את מינוי פרנקל השבוע. אני מוכרח להודות שלא היו לי הרבה ציפיות מהחבורה מהזאת, אבל עדיין. מילא שמבקר המדינה קבע שהאיש מושחת ולקח כספים לא לו, ואף אחד לא בדק כנראה את קשריו עם חברות הגז, הרי אם יתחילו לפסול מושחתים לא ישארו להם מועמדים, חוץ מזה למי אכפת ממבקר
 המדינה? מילא שהאיש אחראי במידה לא מבוטלת לזינוק של ישראל לראש טבלת הפעריים החברתיים, ושהמינוי אושר בניגוד לחוק בנק ישראל שקובע שני קדנציות לאדם אחד. בכל זאת ווינשטיין מעולם לא פגש לאקונה שהוא לא אהב אם היא מבטיחה לחסוך לו עימות עם אדוניו. מילא שהכלכלן הלקקן
 שהצהיר כי נתניהו ולפיד יהיו ראש ממשלה ושר אוצר גם עוד 5 שנים לא מבין את חוק בנק ישראל שקובע כי "הבנק יהיה עצמאי בבחירת פעולותיו ובהפעלת סמכויותיו לשם השגת מטרותיו ולמילוי תפקידיו" באומרו "זה לא סוד שכשיש ראש ממשלה נחוש, שלא מקבל שום תשובה אחרת
 מזו שהוא חותר להשיג - אסור לעמוד בפניו". מילא שמאז שעזב את בנק ישראל התמחה יעקב פרנקל-מוקדון בכיבושים מסביב לעולם בסגנון ב"באתי וקיבלתי מיליונים, החברה קרסה יחד עם מיליארדים של כסף ציבורי, ברחתי". מילא חצי דקה לפני משבר הסאבפריים העולמי הוא
 מצהיר שלא יהיה משבר סאבפריים עולמי, כי בינינו כלכלנים הם הרי שילוב של רופאי וודו ופותחים בטארות רק עם חליפות יקרות יותר. הטובים שבהם פותחים כל משפט ב"מצד אחד.." וחוצים אותו ב"מצד שני..", והגרועים שבהם, ובכן, עושים פרנקל. מילא שהאיש ניחן
 בשילוב של יהירות פושעת וכסילות גמורה שהודגמו יפה בהצהרתו "הצלחנו לבטל את מחזוריות (המשברים) בכלכלה" בדאבוס 2006, שזה דומה לדני רופ מצהיר באוגוסט אחרי שני ימים חמים מהממוצע שהמטאורולוגים הצליחו לבטל את החורף עם המצאת המטרייה רק הרבה פחות מבוסס. אבל
 לכל הרוחות והשדים קצת רחמים, אין להם לב בועדה הזאת? פעם ראשונה היה לא נעים, פעם שנייה זה פשוט אכזרי.
  אז ועדת טירקל אישרה את מינוי פרנקל השבוע. אני מוכרח להודות שלא היו לי הרבה ציפיות מהחבורה מהזאת, אבל עדיין.

  מילא שמבקר המדינה קבע שהאיש מושחת ולקח כספים לא לו, ואף אחד לא בדק כנראה את קשריו עם חברות הגז, הרי אם יתחילו לפסול מושחתים לא ישארו להם מועמדים, חוץ מזה למי אכפת ממבקר המדינה?
  מילא שהאיש אחראי במידה לא מבוטלת לזינוק של ישראל לראש טבלת הפעריים החברתיים, ושהמינוי אושר בניגוד לחוק בנק ישראל שקובע שני קדנציות לאדם אחד. בכל זאת ווינשטיין מעולם לא פגש לאקונה שהוא לא אהב אם היא מבטיחה לחסוך לו עימות עם אדוניו. 
  מילא שהכלכלן הלקקן שהצהיר כי נתניהו ולפיד יהיו ראש ממשלה ושר אוצר גם עוד 5 שנים לא מבין את חוק בנק ישראל שקובע כי "הבנק יהיה עצמאי בבחירת פעולותיו ובהפעלת סמכויותיו לשם השגת מטרותיו ולמילוי תפקידיו" באומרו "זה לא סוד שכשיש ראש ממשלה נחוש, שלא מקבל שום תשובה אחרת מזו שהוא חותר להשיג - אסור לעמוד בפניו".

  מילא שמאז שעזב את בנק ישראל התמחה יעקב פרנקל-מוקדון בכיבושים מסביב לעולם בסגנון ב"באתי וקיבלתי מיליונים, החברה קרסה יחד עם מיליארדים של כסף ציבורי, ברחתי".
  מילא חצי דקה לפני משבר הסאבפריים העולמי הוא מצהיר שלא יהיה משבר סאבפריים עולמי, כי בינינו כלכלנים הם הרי שילוב של רופאי וודו ופותחים בטארות רק עם חליפות יקרות יותר. הטובים שבהם פותחים כל משפט ב"מצד אחד.." וחוצים אותו ב"מצד שני..", והגרועים שבהם, ובכן, עושים פרנקל.
  מילא שהאיש ניחן בשילוב של יהירות פושעת וכסילות גמורה שהודגמו יפה בהצהרתו "הצלחנו לבטל את מחזוריות (המשברים) בכלכלה" בדאבוס 2006, שזה דומה לדני רופ מצהיר באוגוסט אחרי שני ימים חמים מהממוצע שהמטאורולוגים הצליחו לבטל את החורף עם המצאת המטרייה רק הרבה פחות מבוסס.

  אבל לכל הרוחות והשדים קצת רחמים, אין להם לב בועדה הזאת? פעם ראשונה היה לא נעים, פעם שנייה זה פשוט אכזרי.

Write a new comment: (Click here)

SimpleSite.com
Characters left: 160
DONE Sending...
See all comments

| Reply

Latest comments

25.09 | 20:12

Thank you Nahoum I know what you like best and it is all right with me. But I keep on changing with the themes and atmosphere of events.

...
27.07 | 13:23

Painting is brilliant. I respect you attitude. I prefer the cover of you poetry book. Subtle.

...
22.06 | 00:29

תודה עיינה. יש עוד רישומים רבים שאינם בקבוצה הזו אבל באותו נושא ובאותה הרוח...

...
21.06 | 18:50

יפה פה, מחכה לראות המשך הקו, עיינה

...
You liked this page